« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk Telekom Arena tanıtıldı

Galatasaray Kulübü'nün yeni stadı Türk Telekom Arena'nın localarının tanıtımı yapıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Adası'ndaki tanıtım törenine, kulüp başkanı Adnan Polat ve yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Bülent Korkmaz, futbol takımı oyuncuları Ümit Karan ve Ayhan Akman ile sarı-kırmızılı camiadan çok sayıda davetli katıldı.

Törende bir konuşma yapan Polat, Türk Telekom Arena projesinin yaşama geçmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, şunları kaydetti:

“Bu proje, Galatasaray'ı 2020'ye taşıyacak bir projedir. Uluslararası arenada, özellik Avrupa'da ses getirecek bir proje. Bu proje ortaya çıktığı zaman sadece Galatasaray değil, Türkiye gurur duyacak. Proje, 2010 yılının şubat ayında bitirilecek, ancak projenin müteahhit tarafından bitirilmesi yeterli değil. Özellikle işletmesiyle ilgili, tarafımızdan yapılan ciddi yatırımlar var. Proje yüzde 100 bitse bile şubat ayında uygulamaya sokmayı düşünmüyoruz. 2010-2011 sezonunda çok görkemli, uluslararası alanda ses getirecek bir açılış yapmak istiyoruz. Bu konuda Avrupa'nın önde gelen kulüplerinden birkaçının sözü var. Açılışa katılmak istiyorlar.”

Polat, Türk Telekom Arena'da 150 locanın bulunduğunu ifade ederek, “Kapalı ve numaralı tribünlerde, ortadaki localara büyük talep oldu. Öncellikle bunların satışını yapacağız. Arkasından diğer localar, VIP tribünleri ve yazın sonuna doğru da sezon biletlerinin satışına başlayacağız. Toplamda 35 bin kombine bilet satmayı düşünüyoruz. Bu hedef gerçekleşirse, Galatasaray'ın yaşamış olduğu ekonomik sıkıntıların, makus talihinin ortadan kaldırılacağı bir dönemin başlangıcı olacak. Bu anlamda siz Galatasaraylılar'ın kulübünüze sahip çıkmanızı, bizimle beraber bu mücadeleyi sürdürmenizi istiyorum” diye konuştu.

Polat'ın, kendisinden önce stattan etkilendiğine dair bir konuşma yapan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan'a yönelik, “Bir Fenerbahçeli 'tüylerim diken diken oldu' diyorsa, iyi şeyler yapmışız demek ki” biçimindeki sözleri davetlileri güldürdü.

Bu arada Galatasaray Spor ve Stat İşletmeciliği Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ebru Köksal, Türk Telekom Arena'nın localarını barkovizyon gösterisiyle davetlilere tanıttı.

Köksal, ilk etapta belirledikleri 16 locayı satışa sunacaklarını, ardından Ali Sami Yen Stadı'nda locaları bulunan taraftarlara öncelik tanıyacaklarını söyledi.

Bu arada localar, fotoğraflar ve krokilerle davetlilerin beğenisine sunuldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler