Türk tekstilciler New York'ta

Hürriyet Haber
17.07.2007 - 18:15 | Son Güncelleme:

ABD'nin New York kentinde düzenlenen Türk Tekstil Ürünleri Fuarı (Texbridge New York), 21 Türk firmasının katılımı ile açıldı.

Aralarında Akın Tekstil, Bahariye Mensucat, Bossa, Deba, Kipaş, Söktaş gibi çok sayıda Türk kumaş üreticisinin bulunduğu fuarda, İstanbul Ticaret Odası'nı (İTO) temsilen bir heyet de incelemelerde bulunuyor. İki gün sürecek fuarda Türk tekstil firmaları, 2008 İlkbahar/Yaz - 2008/09 Sonbahar-Kış koleksiyonlarından örnekleri 478 metrekarelik bir alanda ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Fuarın 23-24 Ocak 2007 tarihlerinde düzenlenen 1. dönemine 33 Türk firması katılmış ve fuar başta pazarın tanınmış markalarından Tommy Hilfiger, Donna Karan, Ralph Lauren, Liz Claiborne, Nautica, GAP, Banana Republic, American Eagle, Burlington, Ann Taylor, Calvin Klein Jeans, Marc Jacobs, Chaps, Cacharel, Victoria's Secret, Macy's olmak üzere tasarımcılar, alım grupları, ajanslar ve basın mensuplarından oluşan bin kişi tarafından ziyaret edilmişti.

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) tarafından 2002 yılından bu yana New York'ta düzenlenen yılda iki kez organize ediliyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı