Gündem Haberleri

  Türk tankını vuran IŞİD'e ağır cevap

  Uğur ERGAN / ANKARA
  19.04.2016 - 16:36 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü IŞİD'e yakınlığı ile bilinen bir haber ajansı, Musul'un Başika bölgesinde konuşlanan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait bir tankı güdümlü füze ile vurdukları bir video yayınladı. Başika'daki Gedu üs bölgesine yönelik saldırı sonrası asker karşılık verdi. IŞİD'lilerin bulunduğu bina havaya uçuruldu. Toplam 32 IŞİD'li terörist öldürüldü.

  SON iki hafta içinde Kilis’i Katyuşa roketatarlarıyla bilinçli olarak hedef alan ve ölümlere neden IŞİD’in dün Irak’ta Musul yakınlarındaki Başika kampında bulunan Türk birliğine tanksavarla saldırdığı orta çıktı. IŞİD’in saldırısında şehit düşen veya yaralanan asker olmazken, TSK unsurlarının misillemesinde 32 IŞİD’li öldürüldü.

  Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, dün saat 16.15 sıralarında Başika’daki üs bölgesinin 4-5 km ilerisindeki “İleri Emniyet Unsurları”nın konuşlu olduğu bölgeye IŞİD unsurlarınca “Cornet” tipi tanksavar silahı ile saldırıda bulunuldu. Tanksavar mermisi, daha önce İsrail’in modernize ettiği ve Kayseri’de reaktif zırhla donatılmış M 60 T tipi tanka isabet etti. Tankın ana gövdesinin kaplı olduğu, merminin içeriye nüfuzunu önleyen reaktif zırh sisteminin mermiyi geri püskürttüğü için tank içindeki personel zarar görmedi. Sadece reaktif zırhlar patlama etkisiyle havaya fırlarken, tanktaki periskopta hasar meydana geldi.

  Türk tankını vuran IŞİDe ağır cevap
  İşte isabet aldıktan sonra IŞİD'li teröristleri vuran tank

  İSABET ALAN TANK 10 IŞİD’LİYİ VURDU
  Etkili hasarın meydana gelmediği tank, mevzi değiştirerek füzenin geldiği teras bölgesindeki teröristlerin bulunduğu binayı 8 mermi ile havaya uçurup, 10 IŞİD teröristini etkisiz hale getirdi.

  KAÇANLARDA VURULDU ÖLÜ IŞID’Lİ 32 OLDU
  Bina ve civarındaki teröristlerden kurtulanlar orada bulunan araçlar 7 araç ve 4 motosiklet ile kaçmaya başladı. Yapılan atışlarla 5 araç ve 3 motosiklet hareket halindeyken imha edildi. Buradakilerle birlikte toplam 32 terörist etkisiz hale getirildi.

  FIRTINA OBÜSLERİ DE VURUYOR

  IŞİD’in tanksavar atışı üzerine Başika’da konuşlu Türk topçu birliği de devreye girerek misilleme yapmaya başladı. Fırtına obüsleri daha önceden koordinatları belirlenmiş IŞİD mevzilerini yoğun topçu ateşine tuttu.

  Kilise düşen roketatar mermileri ne anlama geliyorKilis'e düşen roketatar mermileri ne anlama geliyor?

  Türk tankını vuran IŞİDe ağır cevap
  Terör örgütü IŞİD'e yakınlığıyla bilinen ve Arapça yayın yapan bir haber ajansı, vurulan Türk tankına ait olduğu iddia edilen görüntüler paylaştı.
  .

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı