« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk sporuna sponsor desteği

Sponsorluk kongresinde konuşan GSGM Mehmet Atalay, "Sponsorların katkısı 2-3 milyar dolara çıkacak" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
2. Uluslararası Sporda Pazarlama ve Sponsorluk Kongresi başladı. Grand Cevahir Otel’de gerçekleştirilen ve "Türk Sporu Sponsoruyla Buluşuyor" başlığıyla gerçekleştirilen kongreye, GSGM Mehmet Atalay, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çeşitli federasyonların yöneticileri ve firma temsilcileri katıldı.

Mehmet Atalay, "Bugüne kadar 500 milyon dolar üzerinde ek bir kaynak sağlandı. Bu 2-3 milyar dolara çıkacaktır. Türkiye’de tesislerin yenilenmeye ve uluslararası kriterlere ulaşmaya ihtiyacı var. Sadece federasyonların veya firmaların değil, yerel yönetimlerin de bu işe el atması, ilçelerin bile tesislere kavuşması gerekiyor" dedi.

Elvan taşıdı

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise olimpiyatlarda çok madalya alan bir ulus olmayı arzuladığını söyledi. Pekin Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek olan milli atlet Elvan Abelyegesse, salonda meşale taşıdı ve olimpiyat oyunlarının halkasını sembolik olarak yaktı. Mehmet Atalay ile birlikte kürsüye çıkan Topbaş, her sporcuya bin YTL’lik hediye çeki takdim etti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler