Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Türk sporuna her kademede yardımcı olmaya çalışıyorum”

Yüzme Federasyonu Genel Sekreter Vekili Hüseyin Gazi Sönmez, mevcut görevinin yanı sıra antrenörlük ve hakemlik sıfatlarıyla da Türk sporuna katkı sağlıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sönmez'in 2000 yılından bu yana çeşitli branşlarda antrenörlük ve hakemlik belgesi bulunuyor. Genel sekreter vekili Sönmez, 9 ayrı branşta, antrenör ve hakemlik belgesine sahip bulunurken, spor masörlüğü de yapıyor.

Boksta, 75 kilo Türkiye şampiyonluğu bulunan Sönmez, “12 yıldır, Türk sporuna her kademede yardımcı olmaya çalışıyorum. Sporculuğum dışında daha çok antrenör ve hakem olarak Türk sporunda yer alıyorum” dedi.

Hüseyin Gazi Sönmez, sahip olduğu belgelerle ilgili şunları söyledi:
“Boks branşında uluslararası hakemlik ve aynı branşta ikinci kademe antrenörlük, kick boksta 3. kademe antrenörlük ve hakemlik, muay thai branşında hakemlik, fitnes ikinci kademe antrenörlüğü, halat çekmede uluslararası alanda hakem ve antrenörlük, squash branşında birinci kademe antrenörlük, (B) kademe futbol antrenörlüğü, satranç antrenörlüğü ve mücadele sporlarında da aikido branşında antrenörlük sertifikam bulunuyor.”

Bilkent Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışan Sönmez, 2000 yılında da Gençlerbirliği Kulübü'nde, şu anki genel menajer Cem Onuk'un da yardımcılığını yaptı. Sönmez ayrıca başkent ekibinde, 4 yıl da altyapıda antrenör olarak görev aldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler