« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk sporculardan veda geldi

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda kısa mesafe sürat pateni erkekler ve bayanlar 500 metrenin ilk tur elemeleri tamamlandı, 4 Türk sporcu da yarışlara veda etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kiremitliktepe bölgesinde bulunan Kısa Mesafe Buz Salonu'nda düzenlenen eleme yarışlarında, erkeklerde ve bayanlarda 4'er Türk sporcu piste çıktı.

İlk tur elemelerinde en iyi dereceyi 44.330 ile 3. sırada yer alan Selim Tanrıkulu elde etmesine rağmen yarışlara veda etti.

Erkeklerde ise Önder Aslan 49.184, Özgür Yeşilöz 48.314, Mükerrem Top da 44.809'luk dereceleriyle 4. sırada gruplarını tamamlayarak, elendiler.

Bayanlarda ise Leyla Yılmaz 52,261'lik, Zeynep Erkılıç 52,018'lik, Gamze Altıntaş 53,643'lük, Duygu Kan da 1:04,855'lik derecesiyle grubunu son sırada tamamladı ve yarışa veda etti.

SALONDAN NOTLAR

Oyunlarda en çok ilgi çeken dallar arasında yer alan kısa mesafe sürat patenine vatandaşların ilgisi büyüktü. Oyunlar için yeni inşa edilen salonun girişinde kuyruklar oluşturan vatandaşlar, salona akın etti. Koltukların neredeyse tümünü dolduran vatandaşlar, Türk sporcuların isimleri okunduğu sırada tezahüratta bulunup, sporcuları uzun süre alkışladı. Özellikle, ikinci tura en çok yaklaşan Türk sporcu Selim Tanrıkulu'na tezahüratın temposu oldukça yüksek oldu.
Basının da beklenen ilgiyi gösterdiği yarışlar, salona yerleştirilen dev ekrandan da canlı yayınlandı.

Her yarıştan önce sporcuların start almasından hemen önce, izleyicilerden sessiz olması istendi.
Bu arada, erkekler yarışında 7. grupta yer alan Belaruslu Siarhei Yakushkou, son turda bariyere çarparak yere düştü. Bir süre ayağa kalkmaya çalışan Yakushkou'nun, daha sonra toparlanarak, yavaş tempoda da olsa yarışı tamamlaması, izleyicilerden büyük alkış aldı.

Yarış boyunca, özellikle çıkışta avantaj elde etmek için öne geçmeye çalışan sporcular arasında çarpışmalar sıkça yaşandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz