« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk sporculara Kevo'nun eli değdi

Olimpiyat ve dünya şampiyonu Sloven çekiççi Primoz Kosmus'u yetiştiren antrenör Vladimir Kevo, Türk sporcuları çalıştırmak üzere Türkiye'ye geldi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ankara'da geçen yıl Kasım ayında Ankara'da düzenlenen Uluslararası Çekiç Atma Milli Takım Hazırlık Kampı'na çağrılan Kevo, Mersin'deki Atmalar Milli Takım Kampı'nda Türk sporcuları çalıştıracak. Kevo'nun Slovenya'da çalıştırdığı 2 sporcu da bu kampta antrenman yapacak.

Artun Talay'ın başantrenörlüğünde dün başlayan ve 23 Ocak Pazar günü sona erecek kampta, 6'sı erkek, toplam 16 sporcu yer alıyor. Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Ankara'daki kamp ile bu kampa katılmayan olimpiyat üçüncüsü Eşref Apak'ın durumuyla ilgili, “Eşref ile görüştük, daha sonraki kamplara katılacak” dedi.

ENKA'da Ekrem Ay ile birlikte çalışan Eşref'in, eski yıllara göre şu an daha ciddi ve azimli çalıştığını ifade eden Terzi, “Kendisini takip ediyoruz. Mart ayında Avrupa Atmalar Kış Kupası var. Eşref orada ilk yarışına çıkacak. Sezon içinde de uluslararası yarışlara katılması sağlanacak” diye konuştu.

“Bizim için önemli olanın, Eşref'in ciddi olarak çalışması, kendini sporuna ciddi olarak vermesi” diyen Terzi, Eşref'in Londra-2012 barajını aşmak için çalıştığını, Eşref'in normal şartlarda barajı aşacağına inandığını söyledi. Mehmet Terzi, “Bizim için önemli olan Eşref'in Londra-2012'ye katılması değil, orada madalya alması” ifadelerini kullandı.
Mersin'deki atmalar kampına katılan sporcuların isimleri şöyle:

ERKEKLER
Fatih Eryıldırım (Ankara)
Tolgahan Yavuz (Bursa)
Özkan Baltacı (İzmir)
Oğuzhan Demir (Tokat)
Emre Bastı (Tokat)
Yusuf Yalçınkaya (Bursa)

BAYANLAR
Tuğçe Şuhutoğlu (Mersin)
Zeliha Uzunbilek (Mersin)
Rabia Yıldır (Mersin)
Ebru Yurddaş (Mersin)
Elif Koçak (Eskişehir)
Ece Akçakara (Sakarya)
Kıvılcım Kaya (Ankara)
Emel Dereli (Zonguldak)
Sultan Çetinkaya (Mersin)
Dilek Özada (Zonguldak)

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler