Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk sporcular tüm maçları kaybetti

26. Tekerlekli Sandalye Dünya Tenis Şampiyonası, Antalya'nın Manavgat ilçesinde sürüyor.

A.A
SON GÜNCELLEME
Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Club Alibey tenis kortlarında yapılan şampiyonaya Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Hırvatistan, Ekvador, Fransa, Büyük Britanya, Almanya, İran, Irak, İsrail, İtalya, Japonya, Güney Kore, Hollanda, Yeni Zelanda, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Güney Afrika, Slovakya, İspanya, Srilanka, İsveç, İsviçre, Çin Halk Cumhuriyeti, Tayland, ABD ve Türkiye'den yaklaşık 400 sporcu katılıyor.

Şampiyonaya 4 erkek 3 bayan ve bir yedek sporcuyla katılan Türkiye Milli Takımı bayanlar, erkekler ve gençlerde yaptığı tüm maçları kaybetti.

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekerlekli Sandalye Tenis Branşı Sorumlusu Fahir Altan, turnuvada başarıdan çok tecrübe kazanma amacında olduklarını söyledi. Türk Milli Takımı olarak tenise 5 yıl önce başladıklarını belirten Altan, eksiklerini görerek 2012 olimpiyatlarına kadar tecrübe kazanma amacında olduklarını söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Veysel Gülpınar da Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gülpınar, başarılı bir organizasyon geçirdiklerini belirterek, Türk misafirperverliğini çok iyi şekilde gösterdiklerini, organizasyon nedeniyle tüm katılımcı ülkeler ve sporculardan olumlu tepkiler aldıklarını söyledi.
Şampiyona 9 Mayıs'ta sona erecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz