« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk sporcular Kış Olimpiyatları'nda iyi yolda

Türk sporcularının İtalya'nın Torino kentinde yapılan Kış Olimpiyat Oyunları'ndaki mücadeleleleri sürerken, Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, “Ülke olarak çok iyi yoldayız” dedi.

TORİNO (A.A)
SON GÜNCELLEME

Türkiye'nin olimpiyat oyunlarının en genç takımı olduğunu belirten federasyon başkanı Ayık, “Daha önlerinde 2-3 olimpiyat olan bu gençler, ülkemizin geleceğidir” diye konuştu. Sporcuların mücadelelerinin takdir edilecek düzeyde olduğunu söyleyen Ayık, Kelime Aydın'ın 6 kilometrede yarışı bırakmasının şanssızlık olduğunu, ancak aynı yarışta Dünya Şampiyonu olan Norveçli sporcunun da yarışı terk ettiğini belirtti.

Dün yapılan bayrak yarışında Sabahattin Oğlago ile Muhammed Kızılarslan'ın en genç bayrak takımı olduğunu ve bunu organizasyon komitesinin anonsla duyurmasının ardından, büyük alkış aldıklarını kaydeden Ayık, şunları söyledi:

“Bayrak yarışı yapılmadan önce takımları tanıtırken, Türkiye'ye sıra geldiğinde Muhammed'in 19, Sabahattin'in ise 21 yaşında olduğunun duyurulmasının ardından, en çok alkış alan ülke Türkiye oldu. Çünkü kayakta şampiyon sporcuların en genci 26 yaşında. 35 yaşında dahi kayakta şampiyon olan sporcular var. Bizim sporcularımız kendisinden tecrübeli ve yaşca büyük rakipleriyle çok iyi mücadele ettiler ve ediyorlar. Hepsini kutluyorum.”

Sabahattin Oğlago'nun 21, Muhammed Kızılarslan'ın 19, Duygu Gül Ulusoy'un 19, Tuğba Karademir'in 21, Kelime Aydın ve Hamit Şare'nin de 24 yaşlarında olduğunu hatırlatan Özer Ayık, “Bu gençlerimizin önlerinde daha 2-3 olimpiyat var. Bu sporcularımız ülkemizin geleceği. Tüm çalışmalarımızı ve hedeflerimizi ileriye dönük yapıyoruz” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler