Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Türk sosyetesi Cannes’da

  Hürriyet Haber
  16 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 16 Mayıs 2000 - 00:01

  Artık mevsim gereği mi, yoksa yaşlı Fransızların ‘‘Bu kadar çıplağın bulunduğu yere verilen ilahi bir ceza’’ sözünün doğru çıkması mı, bilinmez ama, 53'üncü Cannes Film Festivali, yine güneşe hasret, bulutlu, rüzgarlı ve yağmurlu günlere sahne oldu. 10 Mayısta ünlü saat ve mücevher firması Chopard'ın ev sahipliğinde başlayan Cannes Film Festivali, kapalı havaya rağmen jet sosyete ve birbirinden ünlü sanatçılarla renklendi.

  Chopard'ın jet sosyete ve yıldızlarla birlikte verdiği davetler büyük ilgi gördü. Majestik Otel'de Chopard'ın sahibi Carolin Gruosi'nin düzenlediği davette, ünlü sinema oyuncusu Andie MacDowell, Chopard'ın yeni saatlerini tanıttı. Akşam ise Plage le Voilier'de düzenlenen ve ev sahipliğini Chopard'ın Türkiye distrübütörü Shellly Ovadia'nın yaptığı davette jet sosyetenin en ünlü isimlerinin yanında, Ursula Andress, Jean-Claude VanDamme, Jeremy Irons, Andie MacDowell, Adriana Karenbeu, Elton John gibi, sinema, müzik ve moda yıldızları yer aldı. Bu davette Türkiye'den de Feryal-Kemal Gülmen çifti, Merve Kurttepeli, Alinur Velidedeoğlu ve Aysun Kibar vardı. Gecede, Chopard'ın önümüzdeki günlerde piyasaya çıkartacağı ve gelirinin Elton John'un başkanı olduğu Sida Vakfı'na bırakılacağı saatlerin tanıtımı yapıldı.

  Öte yandan dünyanın en önemli film pazarlarından biri olan Cannes'da Türk filmlerine ilgi vardı. Gişe rekorları kıran Kahpe Bizans, özellikle Alman filmcilerin beğenisini kazandı ve satın alındı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı