« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk şirketi İtalya Ligi'ne sponsor oldu

Türkiye'nin önde gelen markaları arasında yer alan Beko, Almanya, Rusya ve Litvanya'dan sonra İtalya Basketbol Ligi “Lega Basket Serie A”nın isim sponsorluğunu üstlendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

2006 yılında Türkiye Basketbol Ligi sponsorluğunu üstlenerek basketbol sponsorluğu yolculuğuna başlayan Beko, sponsorluk projelerine bir yenisini ekledi.

hurriyet.com.tr 4 AY ÖNCE DUYURMUŞTU

22 Eylül 2012 günü Montepashi Siena ve Pallacanestro Cantù takımları arasında gerçekleşecek 2012 Ligi Supercup karşılaşması ile Beko ve İtalya basketbolu ilk defa bir araya gelecek.

AVRUPA'DA 5 LİGE ADINI VERİYOR

Beko, Türkiye Basketbol Ligi'nin ardından 2009 yılında Alman Basketbol Ligi ‘Basketball Bundesliga’ ile uzun süreli bir anlaşma imzalamış, 2010 yılında Rusya Basketbol Ligi’ne adını vermiş ve son olarakta 2011 yılında Litvanya Basketbol ligine adını vermişti.

Lig sponsorluklarının yanı sıra uluslararası basketbol müsabakalarına da destek veren Beko, 2009 yılında Çin’de düzenlenen FIBA Asya Basketbol Şampiyonası ve Polonya’da düzenlenen FIBA Avrupa Basketbol Şampiyonası ana sponsorluklarının ardından, Türkiye’de düzenlenen 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’nın Presenting sponsoru olmuştu. Beko son olarak, 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın da ‘Presenting Sponsor’luğunu üstlenmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz