Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Türk semtinde korkutan yangın

  DHA
  17 Ekim 2011 - 17:52Son Güncelleme : 17 Ekim 2011 - 17:52

  Köln'de çok sayıda Türk'ün yaşadığı Chorweiler semtinde çıkan yangın korku yarattı. Bodrum katında çıkan ve kundaklama şüphesi bulunan yangında 26 kişi yaralandı.

  Almanya'nın Köln kentinde Türklerin yoğun olarak yaşadığı Chorweiler semtindeki 11 katlı bir binada yangın çıktı. Liverpooler Meydanı'ndaki alışveriş merkezinin bulunduğu bölgede çıkan yangın bölgede korku yarattı. Rus ve Türk göçmenlerin oturduğu binanın bodrum katındaki eşyaların bilinmeyen bir nedenle tutuşması sonucu çıkan yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti.

  Elektrik kablolarının da alev almasıyla binanın en üst katlarına kadar ulaşan yoğun duman nedeniyle 26 kişi yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olan iki kişinin hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma açılırken, yetkililer kundaklama ihtimali üzerinde duruyor.

  ELEKTRİKLERİMİZ KESİLDİ

  Yangın çıkan apartmanın yanındaki binada oyun salonu işleten İstanbullu Ümit Gücüyener, yaşananları şöyle anlattı: “Çalışırken birden elektrikler gitti. Ne olduğunu anlayamadık. Hemen dışarı çıktık. Yandaki binanın bodrum katında yangın çıktığını öğrendik. Bir anda çok sayıda itfaiye ve polis ekipleri geldi. Dışarıdan duman gözükmüyordu. Ama alt kattan merdivenlere doğru yoğun bir duman gitmiş. Hatta alışveriş merkezinin içine kadar duman sızdığını görenler olmuş. Anlaşılan büyük bir faciadan kurtulmuşuz. Bodrum katında bir kaç eşyanın yakıldığı şeklinde iddialar var. Ama tam sebebini biz de bilmiyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı