KAYSERİ HABERLERİ

Türk Sağlık Sen'den "Tıp Bayramı" açıklaması

DHA
13.03.2018 - 13:36Son Güncelleme :
Türk Sağlık Senden Tıp Bayramı açıklaması
DHA

KAYSERİ,(DHA) - TÜRK Sağlık Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında hekimlerin yaşadığı sorunları dile getirdi.

14 Mart'ın tıbbiyelilerin vatan ve millet için dirilişi başlattıkları günün adı olduğuna dikkat çeken Sendika Başkanı Ünal,  " Bir bayramın kaynağını vatan ve millet davasından alması onun değerini paha biçilmez yapar. Bunu gerçek anlamda idrak etmek ise hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanların boyunun borcudur. Fakat ne yazık ki bugün Tıbbiyelilerin ruhundan zerre kadar kendilerine nasipsiz olanlar Türk Tabipler Birliğini ellerini içine almış, terörist sevicilikte, vatan ve millet düşmanlığında sınırları çoktan aşmışlardır. Türk sağlık-Sen olarak Türk Tabipler Birliğinde kurucu tıbbiyeli ruhun tekrar hâkim olması için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz Türk Hekimlerinin bunu başaracağına inanıyor ve yanınızdayız mesajını en güçlü şekilde haykırıyoruz." dedi.

Sağlık çalışanlarının bayram tadında 14 Martlara hasret kaldığının altını çizen Ünal "Yıpranma payının hayata geçmemesi, sağlıkta şiddetin cinayetlere dönüşerek devam etmesi, aşırı iş yükü, mobbing ve başta döner sermayeler olmak üzere ücretlerde yaşanan düşüşler nedeniyle sağlık çalışanları, bayramı çoktan unutmuşlardır. Taşerona kadro meselesinde bile 500 bin  kişiye kadro verilirken ,.yıllardır devletin emrinde görev yapan ve 9 bin kişiyi aşan kamu dışı aile sağlığı çalışanları, tıbbi sekreterler ve vekil ebe hemşirelerimiz kapsam dışında bırakılmışlardır." ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Türk Sağlık Sen'den "Tıp Bayramı" açıklaması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı