BURDUR HABERLERİ

Türk Sağlık Sen'den çağrı

DHA
03.03.2017 - 11:17Son Güncelleme :
DHA

 

Mesut MADAN/BURDUR,(DHA) - TÜRK Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sendikal çalışmalar yapmak için Burdur'a geldi.

Sendikal çalışmalara katılmak amacıyla Burdur'a gelen Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Burdur Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı. Sağlık çalışanlarının sorunlarına değinen Başkan Kahveci, Türkiye'de 500 bin sağlık çalışanının hizmet verdiğini kaydetti. Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın geçen hafta sağlıkta memnuniyetin yüzde 75'e ulaştığını söylediğini belirten Başkan Önder Kahveci, "O memnuniyet sağlık çalışanları sayesinde oldu. Bu kadar gayret ve çabanın içinde olan sağlık çalışanlarına değer verilmelidir. Bu sadece ücret açısından değil, çalışma şartları açısından, sosyal imkanlarının da düzenlenmesi gerekiyor" dedi.

Sağlık çalışanlarının öncelikle çalışma şartlarının iyileştirilmesi gerektiğine işaret eden Başkan Önder Kahveci, daha sonra temel ücretlerin yükseltip düzene sokulmasını istedi. Hekim ve hemşirelerin kamu işçileri kadar maaş alamadığını savunan Kahveci, "Performansa göre ücret verilecekse taban ücretleri yaşam standartlarına yükseldikten sonra verilsin. Biz bu konuda yapılacak bütün çalışmalara destek vereceğiz. Türkiye'de bir çok kurumun belirlediği geçim standartlarını önümüze koyarak alınacak maaşları belirleyelim" diye konuştu.

Haklarını almak isteyenleri sendikal mücadeleye davet eden Genel Başkan Önder Kahveci, "Hastanede çalışan uzman hekim 3 bin TL maaş alıyor. Hemşire arkadaşımızın maaşı 3 bin TL'yi bulmuyor. 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırına bakın. Bunlarla insanlar nasıl yaşamlarını sürdürüp ailesini geçindirecek. Döner sermayelerin daha nitelikli olmasını ve emekliliğe yansıtılmasını istiyoruz. Emeğimizi, hakkımızı istiyoruz. Mücadelemizi sendikayla vereceğiz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Burdur haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Burdur ilinden Türk Sağlık Sen'den çağrı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mart 2017 tarihinde saat 11 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türk Sağlık Sen'den çağrı haberi güncellenecektir.

BURDUR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  07:59
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı