KIRŞEHİR HABERLERİ

Türk Sağlık-sen Kırşehir Şube Başkanı Yusuf Aydın:

IHA
30.10.2015 - 12:22Son Güncelleme :

türk sağlıksen başkanı aile hekimlerinin iş bırakacağını söyledi

IHA

Türk Sağlık-Sen Kırşehir Başkanı Yusuf Aydın, 1 Ocak itibari ile Cumartesi günleri Aile Hekimliklerinde ki Cumartesi nöbetleri için iş bırakacaklarını söyledi.
Türk Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi tarafından yapılan açıklamada Başkan Yusuf Aydın, “Türk Sağlık-Sen olarak yapılan hukuksuzluğun, dayatmanın ve angaryanın hep karşısında durduk. Zulme karşı mücadele ettik. İş bıraktık, mitingler düzenledik, eylemler gerçekleştirdik. Aile hekimliğinde de haksız ve hukuksuz olan cumartesi nöbetlerine karşıda kararlılıkla bir mücadele sürdürüyoruz” dedi.
1 Ocak 2015’ten itibaren her Cumartesi günü iş bırakacaklarını anlatan Aydın, “Angarya olan bu nöbetleri tutmayacağımızı güçlü bir şekilde ilan ediyoruz. Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının bu haklı davasına desteğimizi mitinglerle, eylemlerle sürdürdük. İş bırakan aile hekimliği çalışanlarına karşı yapılan soruşturmalara ve cezalara karşı hukuki mücadelemizde devam ediyor. Sendikasının aldığı iş bırakma kararına uyan kamu çalışanlarına ceza verilemeyeceği mevzuatta açık ve yüksek yargı kararları ile tescillenmiş iken Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına ceza verilmesinin kabul edilemez olduğunu defalarca dile getirdik. Bu konudaki haklılığımız kazandığımız mahkeme kararı ile de bir kez daha tescillenmiştir. Türk Sağlık-Sen’in açtığı dava sonucunda mahkeme cumartesi nöbetine gitmeyerek iş bırakan aile hekimine verilen cezayı iptal etmiştir. Cumartesi nöbetleri ile ilgili olarak kazanılan bu ilk dava ile Türk Sağlık-Sen farklılığını ve mücadelesini bir kez daha ortaya koymuştur” diye konuştu.
Türk Sağlık-Sen çalışanlarına çağrıda da bulunan Aydın, “Türk Sağlık-Sen olarak burudan bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; çalışan bu işten rahatsız, angarya istemiyor, yargı kararları da çalışanı tasdikliyor. Artık bu zulüm sona ermeli ve cumartesi nöbetleri iptal edilmelidir” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Türk Sağlık-sen Kırşehir Şube Başkanı Yusuf Aydın: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 12 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türk Sağlık-sen Kırşehir Şube Başkanı Yusuf Aydın: haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

Sayfa Başı