Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Türk polisinden Kosova polisine destek

  A.A
  13 Ekim 2008 - 21:03Son Güncelleme : 13 Ekim 2008 - 21:03

  Kosova Polis Hizmetleri ve Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü arasındaki işbirliği çerçevesinde Kosovalı 5 öğrenci, Türk Polis Akademisi'nde eğitim görmek amacıyla Ankara'ya hareket etti.

  Kosova İçişleri Bakanı Zenun Payaziti, bakanlıkta düzenlenen uğurlama töreninde yaptığı konuşmada, Türk hükümetinin, Kosova güvenliğine ve Kosova polis teşkilatına yaptığı katkı için teşekkür ederek, Türkiye'de eğitimlerini tamamladıktan sonra Kosova'ya dönecek olan bu öğrencilerin meslektaşlarına iyi örnek olacaklarını ümit ettiğini söyledi.

  Törene katılan Priştine Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Mustafa Sarnıç, Türk Polis Akademisi'nin ilk defa Kosova'dan öğrenci kabul edeceğini ve bunun güzel bir başlangıç olduğunu belirterek, bu eğitim projesinin Kosova güvenliğine ve istikrarına katkıda bulunacağını kaydetti.

  Kosova polislerinin, Türk Polis Akademisi'nde dönem dönem eğitim aldıklarını, Türk polislerinin Kosova'daki Polis Hizmetleri Okulu'nda eğitim verdiklerini belirten Sarnıç, Türk hükümetinin her yıl yaklaşık 200 Kosova polisine eğitim seminerleri düzenlediğini belirtti.

  Kosova'nın farklı yerlerinden 1600 aday arasından seçilen biri Türk 5 öğrenci, bir yılı dil eğitimi olmak üzere 5 yıl Ankara'daki Türk Polis Akademisi'nde eğitim görecekler.

  Uğurlama törenine, Birleşmiş Miletler Polis Gücü (UNMİK Polisi) Komutan Yardımcısı Emniyet Müdürü Mustafa Reşat Tekinbaş, Türk Polisi Kontenjan Başkanı Mustafa Soysal ve diğer konukları katıldılar.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı