« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk oyuncuya sakatlık cezası

Almanya'nın Düsseldorf kentinde yaşayan Enver Yılmaz adlı genç futbolcu, bir maçta ayağını kırdığı Alman rakibine 2 bin avro (yaklaşık 4 bin TL) tazminat ödemeye mahkum edildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
“Kölner Express” gazetesi, Alman Futbol Federasyonu'nun (DFB) konuyla yakından ilgilendiğini ve dava sonucunun emsal teşkil etmesi durumunda açılacak diğer davaların hesabını yapmaya başladığını yazdı.
Olay sırasında Grevenbroich takımında forma giyen ve 3 yıl önce Odenkirchen takımının genç takımında oynamaya başlayan Yılmaz'ın, kupa maçında Mönchengladbach'ın Alman oyuncusuna faul yaptığı ve ayağı kırılan futbolcunun ailesinin maçtan sonra dava açması sonucunda tazminat ödemeye mahkum edildiği belirtildi.

Maçta görev yapan Alman hakemin, harekette kasıt olmadığı gerekçesi ile kırmızı kart göstermemiş olduğu ifade edilen gazete haberinde, Yılmaz'ın şimdiki teknik direktörü Stefan Lo Bello'nun, “Enver benim kaptanım ve örnek bir futbolcu. Kasten böyle hareket yapacak oyuncu değil. Maç esnasında böyle durumlar her zaman olur” dediği kaydedildi.

DFB'nin Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti Düsseldorf bölge sorumlusu Manfred Castor da mahkeme kararını “futbolun ölümü” olarak yorumlayarak, KRV Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde temyize giden Yılmaz'ın ailesine gerektiği takdirde destek olacaklarını söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler