Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Türk oyuncu Alman filminde başrolü kaptı

  Hürriyet Haber
  29 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 29 Eylül 2000 - 00:01

  Türkiye sinemalarında bugün gösterime giren komedi filmi Ballerman 6'da başrolu bir Türk oyuncu üstlendi. 1970 Ankara doğumlu Hilmi Sözer, Alman dizilerinin de aranan oyuncularından biri.

  İki kafadarın Mallorca'ya tatile gitmek için çıktıkları yolculukta başlarından geçen maceranın anlatıldığı 'Ballerman 6' adlı film Türkiye sinemalarında bugün gösterime girdi. Filmin böşrolünde ise Almanya'da yaşayan Hilmi Sözer var.

  İki kafadardan Mario'yu canlandıran Hilmi Sözer, 1970 yılında Ankara doğumlu. Almanya'da 'Voll Normaaal', 'Das Erste Semester' (İlk Sömestr) gibi filmlerde oynayarak ülke çapında büyük bir ün yaptı.

  Almanya'nın kömür havzası Ruhr bölgesinde 15 yaşından beri değişik tiyatrolarda oynayan Sözer, tiyatroyla okulda tanışmış. Daha sonra arkadaşları ile değişik tiyatro grupları kuran Hilmi Sözer, Duisburg'daki KOM'MA tiyatrosunun sadık üyelerinden.

  Sözer, hem komedi hem de dramlarda aldığı rolleri başarıyla canlandırıyor. Voll Normaaal filminden sonra televizyon yapımcılarının da ilgisini çeken Hilmi Sözer, 2 1/2 Minuten (2,5 Dakika), Tod auf Halde (Halde'de Ölüm), Der König (Kral) ve Die Notaerztin (Bayan İlk Yardım Doktoru) gibi televizyon filmleri ve dizilerinde de oynadı.

  Hilmi Sözer Türkiye'de ilk kez bu filmle seyirci karşısına çıkacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı