Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Türk oryantalden İngiliz polisine gösteri

  Faruk ZABCI/LONDRA
  18 Ağustos 2012 - 14:10Son Güncelleme : 18 Ağustos 2012 - 14:10

  İngiltere’nin en ünlü oryantal dansçılarından Melisa Yavaş, “Free Carnival Fun” karnavalında kılıç şov yaptı. Çocuklu ailelere eğitim yardımı yapan Thamesmead adlı yardım kuruluşu tarafından düzenlenen ve 1000 kişinin katıldığı karnavalda Bodrumlu Türk oryantal, büyük ilgi gördü.

  Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümüne kaydını yaptırdıktan sonra 13 yıl önce Londra’ya üniversite öğrenimi yapmaya gelip okurken dansa başlayan Yavaş'ın 20 dakikalık şovu İngiliz polislerin dikkatini çekti. Türk oryantali seyreden iki polis, telsizle iki arkadaşını daha çağırdı. İki polis, Melisa'nın polis şapkası takmasına izin verdi.

   

  Yavaş, Londra’da dans ettiğini geçen yıl Hürriyet’te haberi çıkana kadar yıllarca ailesinden ve yakınlarından saklamıştı. İngiltere’de eğitimini sürdürebilmek için temizlik, çocuk bakıcılığı, garsonluk gibi farklı işler yapan Türk oryantal,bu arada iki yıl psikiyatri okudu.

   

  Geçtiğimiz Mayıs ayında İlhan Erşahin’in davetiyle Brezilya’da “İstanbul Agora” festivalinde dans etmeye çağrılan Yavaş, Londra’nın en tanınmış kulüplerinde sahneye çıkıyor ve kentin bir numaralı caz kulübü Ronnie Scott’ta caz eşliğinde oryantal dans yapıyor.

   

  Geçmişte İngiliz sosyal hizmetleri kapsamındaki “Tecavüz Krizi” isimli yardım kuruluşunda görev alan oryantal,Westminster Üniversitesi’nde ders de veriyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı