Türk öğretmene öğrenciyle seks davası

03 Haziran 2012 - 00:00Son Güncelleme : 03 Haziran 2012 - 13:55

16 yaşındaki öğrencisiyle seks yapmaktan gözaltına alınan New York’lu Türk öğretmen Erin Sayar, Amerikalı eşi Jimmy Lathrop’ın ödediği kefaletle serbest bırakıldı. Sayar, tecavüz, cinsel istismar ve çocuğu tehlikeye atma suçlarından yargılanacak.

ABD’nin New York şehrinin Brooklyn semtinde James Madison Lisesi’nde 10 yıldır İngilizce öğretmenliği yapan evli ve 3 çocuklu Erin Sayar’ın (36), öğrencisi Kevin Eng (16) ile ders çalışma bahanesiyle defalarca buluştuğu, birlikte uyuşturucu kullandıkları ve üç defa okul içinde, beş defa da otomobilde cinsel ilişkiye girdiği iddia ediliyor.

Kız arkadaşı yakaladı

Uygunsuz ilişki, Kevin Eng’in kız arkadaşının, ikilinin Facebook mesajlaşmalarına ulaşıp durumu okul yönetimine bildirmesiyle ortaya çıktı. Sayar’ın avukatı Virginia Lopreto mahkemede yaptığı ilk savunmada, Eng’in daha önce okulda uyuşturucu satarken yakalandığını, Facebook hesabına girip özel yazışmaları sızdıran eski kız arkadaşının da psikolojik sorunlarından dolayı birkaç defa hastaneye kaldırıldığını ileri sürdü.

3856 aşk mesajı gönderdiler

Brooklyn Bölge savcısının hazırladığı ve önceki günkü duruşmada mahkemeye sunulan iddianamede, Erin Öğretmen ve okulun futbol takımında oynayan öğrencisi Eng’in Facebook üzerinden birbirlerine aşk mesajları gönderdikleri, hatta ikilinin 17 gün boyunca cep telefonlarıyla birbirlerine 3 bin 856 mesaj gönderdikleri kaydediliyor.

OFİSİNE KAPANIYORLARDI

Eng’in takım arkadaşlarından Eddie Reid, böyle bir ilişki olduğundan şüphelendiğini belirterek, “Her gün ağırlık idmanı yapıyorduk. Kevin ağırlık kaldırma odası yerine onun ofisine gidiyordu ve kapı da hep kilitliydi. Odaya doğru gidip kapıyı açmaya çalışanlar olurdu. O da (Erin Sayar) ‘Sınıfa gidin! Koridordan çıkın!’ diye bağırırdı” dedi.

Arabada seks yaptılar

Erin Sayar sekiz defa tecavüz, cinsel istismar, suç teşkil eden cinsel davranış, çocuğu tehlikeye atma suçlarından yargılanacak. Mahkemede, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Erin Sayar, suçlu bulunursa dört yıla kadar hapis cezası alabilecek.  Kevin Eng’in ailesi de, Türk öğretmen aleyhine 10 milyon Dolar’lık tazminat davası açtı.

Hapisten çıkardı, boşayacak

Erin Sayar, Amerikalı avukat kocası Jimmy Lathrop’un 10 bin Dolar’lık kefalet ücretini ödemesiyle tahliye edildi. Yakın çevresi, eşi tarafından aldatılan Lathrop’un son derece kızgın ve üzgün olduğunu, büyük utanç duyduğunu ve evliliğin devam edemeyeceğini düşünerek boşanma avukatlarıyla görüşmeye başladığını ileri sürdü.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 49 Yorum }
 • hayatimsin gul 3.6.2012 20:29:23
  ugur bey kocasının kötü olması 16 yaşındaki çocukla bunu yapma hakkını mı verir.Ayrıca kocası o kadar kötüki kadından boşanmadan önce onu dışarı çıkarmanın peşinde.Kimse mükemmle değil ama mükemmel değiliz diyede ahlak değerlerini yerle bir etmemiz gerekmez.
 • Nazmi Nuri 3.6.2012 19:24:44
  Uyuşturucu ve şehvet,yanyana gelince herhalde insanı,insanlıktan çıkyor.Fakat yine de adaleti beklemek gereklidir.
 • ingiltere den 1 turk 3.6.2012 18:07:32
  Kefaleti her koca oder bunu neden tartisiyoruz. Ama tek fark avrupada bosanma davasi, turkiyede karisini kursunlayan veya bicaklayan kocanin hapis cezasi, iranda olursa kadinin taslanarak oldurulme cezasi konusulurdu
 • halil akcali 3.6.2012 13:21:06
  VAYBE Kocaya bakin kefalet ödemis Karisini kurtarmis biz olsak öldürmek icin hapise gireriz
 • uğur çelebi 3.6.2012 13:13:13
  Hemen asalım kadını,linç edelim,damgalayalım,içinizden hiçbirimizin günah geçmiyor,hepimiz mükemmeliz değil mi? içinizde hanginiz gühahszsa ilk taşı o atsın,o da güzel bir evlilik hayaliyle başlayıp,hüsrana uğrayan birkaç milyon kadından biri belki de,belki kocası gay 10 abd erkeğinden 3 ü böyle .
 • Dursun usta 3.6.2012 13:11:30
  Helal olsun be bir eğitimciden ogretmenden hem uyuşturucu ihanet ve okul ogrencisiyle cinsel iliski başka ne kaldı yapacak olmaz böyle bir sey inanamıyorum birde ornek olacak bak ABD de bir Türk Kizi İngilizce öğretmeni gurur duymamız gerektiğinde gurur kırdı ne diyelim bazen dil tutuluyor.
Sayfa Başı
HaberlerPeruBilinmeyen kabilelerMursi KabilesigidelloUçakAvrupadirek uçuş