ANKARA HABERLERİ

Türk Ocakları Ankara Şube Başkanı Hacaloğlu:

IHA
14.01.2016 - 13:20 |Son Güncelleme :

TÜRK OCAKLARI ANKARA ŞUBESİ BAŞKANI TÜRKAN HACALOĞLU (KIRMIZI CEKETLİ), 16. OLAĞAN GENEL KURULU'NDAN GÜVEN TAZELEYEREK ÇIKARKEN “YILMAYACAĞIZ, YIKILMAYACAĞIZ” DEDİ.

IHA

Türk Ocakları Ankara Şubesi Başkanı Türkan Hacaloğlu, 16. Olağan Genel Kurulu’ndan güven tazeleyerek çıkarken “Yılmayacağız, yıkılmayacağız” dedi.
Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Bakanlığını Tarım Bakanlığı eski Müsteşarı ve Türk Ocakları Genel Merkez Danışma Kurulu Üyesi Hüsnü Poyraz yaparken açılış konuşmasında Başkan Türkan Hacaloğlu, değerlendirmelerde bulundu.
Türk Ocakları’nın millî kültürün ve millî fikir hayatının geliştirilmesi, millî birliğin kuvvetlendirilmesi, toplum yapısının sağlamlaştırılması ve Türklüğün yüceltilmesi ülküsünü yaymak amacıyla kurulduğuna dikkat çeken Hacaloğlu, günümüzde bu ülküye daha çok ihtiyaç olduğuna dikkat çekti.
Türkiye’nin kritik bir dönemeçten geçtiğini bildiren Başkan Türkan Hacaloğlu, şunları dedi:
“Ülkemizi bölmek, milletimizi parçalamak isteyen iç ve dış güçler, var kuvvetiyle tahriklerine devam ediyor. PKK yandaşlarının yıkıcı eylemleriyle kargaşa yaratılmak isteniyor. Güneydoğudaki gelişmeler milletimiz tarafından ibretle ve dikkatle takip edilmektedir."
Yeni Anayasa tartışmalarına da değinen Hacaloğlu, " Türk milletinin kimliksiz bir anayasayı kabul edeceğine hiç ihtimal vermiyoruz.
Bizlere düşen görev Türklüğümüzü her şart altında savunmak, bu devletin Türk devleti olduğunu herkesin beynine nakşetmektir. Yılmayacağız, yıkılmayacağız.Türk Ocakları da bu konuda üstüne düşen görevi lâyıkıyla yerine getirecektir.Kısır çekişmeleri bir tarafa bırakıp birlik beraberlik duyguları ile Türklüğü savunmak için, milletimizle kenetlenerek, mücadele etmeliyiz" diye konuştu.
YÖNETİME SEÇİLENLER
Raporlar üzerinde konuşmaları müteakip yapılan oylamada Türkan Hacaloğlu başkanlığındaki yönetim oybirliğiyle seçildi. Tek listeyle yapılan seçimler sonucu yeni yönetim şu şekilde oluştu:
"Yönetim Kurulu (Asil): Türkân Hacaloğlu (Başkan), Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Prof. Dr. Fatih Kirişçioğlu, Serkan Akın, Salih Kalyon, Asım Söğüt, Fatih Keskin.
Yönetim Kurulu (Yedek): Sergen Çirkin, Coşkun Paksoy, Sedat Kalaycı, Prof.Dr. Konuralp Ercilasun, Doç. Dr. Tümen Somuncuoğlu, Uğur Atmaca, Fatih Ertürk
Denetleme Kurulu (Asil): Orhan Yavuz, Ömer Yıldırım, Zülal Karatay
Denetleme Kurlu (Yedek): Şaban Tokat, Afide Yazar, Sümeyye Kalaycı
Kurultay delegeleri: Türkân Hacaloğlu, İlhan Gülsün, Prof.Dr. Çağatay Özdemir, Yasemin Yahnici, Uğurcan Küçükağaoğlu, Mehmet Özgedik, Hasan Hüseyin Çavuşçulu".
İLGİ GÖREN KONGRE OLDU
Türk Ocakları Ankara Şubesinde gerçekleştirilen kongreye üyeler büyük bir ilgi gösterdi. Kongreye, Bayındırlık eski Bakanı Abdülkadir Akcan, Bayındırlık eski Müsteşarı Ali Helvacı, Prof. Dr. İhsan Erdoğan, Prof. Dr. Kadir Arıcı, Türk Boyları Federasyonu Başkanı Durhasan Koca, TES Onursal Başkanı Şuayip Özcan, Doç. Dr. Ayşe Duvarcı, MEB emekli Müfettişi Mustafa Kuvvetli gibi siyasetin ve bürokrasinin seçkin simaları ile çok sayıda üye katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Türk Ocakları Ankara Şube Başkanı Hacaloğlu: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ocak 2016 tarihinde saat 13 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türk Ocakları Ankara Şube Başkanı Hacaloğlu: haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ocak 2020, Pazartesi
 • İmsak
  06:32
 • Güneş
  08:00
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı