SAMSUN HABERLERİ

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Samsun İl Koordinasyon Kurulu'ndan kınama

DHA
12.10.2017 - 14:05Son Güncelleme :

YEREL HABERLER SAMSUN

DHA

SAMSUN, (DHA) - TÜRK Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Samsun İl Koordinasyon Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada Lojistik Köy Projesi için 9 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Samsun Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Başkanı Hayati Tosun’un katılımının görevliler tarafından engellendiği belirtilerek olay kınandı.
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Samsun İl Koordinasyon Kurulu tarafından lojistik Köy Projesi ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Tekkeköy İlçesi Aşağıçinik mevkiinde inşaat çalışmaları devam eden Lojistik Köy Projesi için 9 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Samsun Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Başkanı Hayati Tosun’un katılımı görevliler tarafından engellenmiştir. Ayrıca toplantının ev sahipliğini yapan Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ve  toplantıya katılım sağlayan Samsun Valisi Sayın Osman Kaymak mağdur olan köylüleri de dinlemekten, onlarla yüz yüze gelmekten kaçınmışlardır. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Samsun İl Koordinasyon Kurulu (TMMOB Samsun İKK) olarak ZMO Başkanımız Hayati Tosun’a yapılan bu davranışı kınıyoruz. Tekkeköy İlçesinde yapımı devam eden Lojistik Köy Projesi, Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şubesinin açtığı davada Danıştay 6'ıncı Daire Başkanlığına sunulan Bilirkişi Raporunda da dendiği gibi; Aşağıçinik Mahallesinin arazilerin tümü, çiftçilerin üretim yaptıkları, mera olarak kullandıkları, 1'inci sınıf sulu tarım arazisi niteliğine sahip,  'Mutlak Sulu Tarım Arazisi'dir. Ve mahkemem bu projenin yürütmesini durdurma kararı vermiştir. Diğer taraftan projenin kapsamı içerisinde 63 vatandaşımızın bireysel mülkiyet hakkı da yok sayılarak, özel mülkiyete ilişkin hukuk kararları da yok sayılmaktadır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Samsun haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Samsun haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Samsun İl Koordinasyon Kurulu'ndan kınama haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  12 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:55
  • Guneş
   06:35
  • Öğle
   12:32
  • İkindi
   15:40
  • Akşam
   18:08
  • Yatsı
   19:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı