Türk motorculardan toplu iftar

Hülya SANCAK / DUISBURG
03.07.2015 - 14:22 | Son Güncelleme:

Almanya’nın Duisburg kentindeki Merkez Camisi’nin dün akşamki misafirleri Turkish Ruhrpott Riders (TRR) oldu. 40’tan fazla motorcunun bir araya geldiği akşamda toplu olarak iftar açıldı, camide açılan stantlar gezildi.

‘Komutan Hoca’ olarak tanınan Turkish Ruhrpott Riders Başkanı Zeki Kaman, Facebook grupları üzerinden anlaşarak düzenli olarak geziler düzenlediklerini, yardım faaliyetlerinde bulunduklarını, arzu eden dernekleri ziyaret ederek mini gösteriler yaptıklarını söyledi.
200’ün üzerinde üyeleri olduğunu belirten Kaman, ayrıca Fetih 1453, Siyah Sancak gibi kardeş grupları olduğunu da belirterek ilgilenenlerin gruplarını ziyaret edebileceğini açıkladı. Kaman, “Ramazanımızı Türkiye’deki gibi yaşayamıyoruz ancak, sağolsun buradaki cemaatlerimiz camilerimizde kermes havasında düzenledikleri güzel etkinliklerle, iftar sofralarıyla Müslümanları bir araya getiriyorlar. Bu şekilde çocuklarımız da ramazanın nasıl güzel ve renkli bir yanının olduğunu görüyor. Birlikte iftar açıyoruz, sahura kadar vakit geçiriyoruz sohbet ediyoruz” dedi.

Etiketler: almanya , avrupa


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı