Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk Milli Takımı'na dev rakip

Rus basını, Türkiye'nin de ilgilendiği Rus Milli Futbol Takımı teknik patronu Gus Hiddink'in Juventus ile görüştüğünü yazdı.

MOSKOVA (DHA)
SON GÜNCELLEME

Rusya Milli Futbol Takımının teknik direktörü Hiddink hakkında her gün başka iddialar ortaya atılıyor. Henüz Rusya Futbol Federasyonu'ndan ve Hiddink'in kendi ağzından herhangi net bir ifade çıkmazken, Rus basınında Rusya Milli Takımı için yeni çalıştırıcı aramalarına girildiği, Hiddink de kendini huzursuz hissederek kendine başka bir kulüp aramaya başladığı öne çıkan haberler arasında yer alıyor.

Aralık ayı başında Türk basın yayın organlarında Hiddink'in Milli takımdan ayrılan Fatih Terim'in yerine geçeceği yönünde haberlerin çıktığını belirten Rus basını şimdi ise İtalyan medyasına dayanarak Hiddink'in Juventus takımının başına geçeceğini yazmaya başladı. Ria Novosti'de yer alan habere göre ise Gus Hiddink'in Milan havaalanında görüldüğü ve yakın bir zamanda Juventus kulübü ile anlaşma imzalayacağı iddia edildi.

Öte yandan Rusya'da Hiddink ile ilgili gelişmeler konusunda Rus basını ikiye ayrılmış durumda. Bazı yayın organları Hollandalı çalıştırıcının, takımı bırakacağı ve başta Türk Milli takımı olmak üzere birçok kulüp ile de görüştüğü belirtilirken, Bazı gazetelerde ise Hollandalı antrenörün Rusya Milli Takımını çalıştırmaya devam edeceği, basında çıkan haberlerin sadece söylenti olduğu dile getiriliyor.

Bir zamanlar Rusya'da kazandığı başarıdan sonra çocuklara ismi verilen, heykelleri dikilen Rusya Milli Takımını çalıştıran Gus Hiddink, Rusya'nın Dünya Kupası futbol karşılaşmalarına gitmeyi son anda kaçırması ve son maçlarda kötü sonuçlar alması üzerine gözden düşmüştü. Ve yine 2010 yılı haziran ayına kadar Rus Milli Takımıyla anlaşması olmasına rağmen, anlaşmadaki "Milli Takım Dünya Kupası finallerine katılamazsa anlaşma feshedilebilir" ibaresi Gus Hiddink'in takımdan ayrılabileceği veya işine son verilebileceği yorumlarını beraberinde getirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz