Türk malına hücum

Sinan ÖZBALKAN
07.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

Moskova'daki moda fuarında Türk ürünleri, Rusların hücumuna uğradı. Moskovalılar, ürünlerimizin kalitesini çok beğendiklerini açıkladılar.

Kaliteli ürün

Türkel Fuarcılık tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Moskova Moda Fuarı, 1 ile 5 Ekim tarihleri arasında Rusya'nın başkentinde yapıldı. Türkiye'den 90 firmanın katıldığı fuar, bavul ticaretiyle ülkemizden giden kalitesiz malların Türkiye aleyhine oluşturduğu olumsuz imajı yok etti. Türk firmalarının ürünlerini tanıttığı ve kalite gösterisine dönüşen defilelerde Rus mankenler podyuma çıktı.

Standlara akın

Moskova'ya Rus işadamlarıyla direkt bağlantı kurmak için giden Türk işadamları, karşılarında daha çok fuara alışveriş için gelen halkı buldu. 3'üncü Moskova Moda Fuarı'nın son gününde satışa sunulan Türk malları, Ruslar tarafından kapışıldı. Kaliteli ürünleri kendi ülkelerinde de alma fırsatını elde eden Ruslar, Türk firmalarının standlarına akın etti.

Bilinçli Ruslar

Türkiye'nin ihracat yaptığı ülkeler arasında dördüncü sırayı alan Rusya Federasyonu, ithalatta ise ikinci sırada bulunuyor. Moskova'da fuarlar düzenleyen çeşitli ülkeler, hem ürünlerini tanıtıyor, hem de tekstil alanında büyük bir pazar olan bu ülkeyle bağlantılarını kuvvetlendiriyor. Artık kaliteli ve kalitesiz mal ayrımı yapan Rus alıcı, seçici davranmasını biliyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı