Dünya Haberleri

DÜNYA

  Türk kökenli milletvekili programa neden gelmedi

  BERLİN
  12.05.2017 - 18:32 | Son Güncelleme: 12.05.2017 - 18:33

  Alman televizyon kanalı ZDF’de Maybrit İllner’in sunduğu ‘Almanya ne kadar güvenli’ konulu açıkoturuma davetli olan Sol Parti milletvekili Sevim Dağdelen, programın başlamasına birkaç saat kala katılmaktan vazgeçti.

  SOL Parti sözcüsü, Sevim Dağdelen’in sağ popülist parti AfD’nin yabancı karşıtı söylemleriyle tanınan başkan yardımcısı Beatrix von Storch’la bir arada olmak istemediğini belirtti. Dağdelen’in von Storch ile 10 dakika karşı karşıya tartıştıktan sonra oturumda yer almak yerine seyirciler arasına gönderilmesini protesto ettiği öne sürüldü. ZDF ise Dağdelen’in programın akışını önceden bildiğini, ancak son anda katılmaktan vazgeçmesini yadırgadıklarını belirtti.

  Türk kökenli milletvekili programa neden gelmedi

  NEREDEYSE PARMAĞIMI KOPARIYORDU

  Programda konuşan polis memuru Tania Kambouri, bir baskında göçmen kökenli birinin neredeyse parmağını ısırarak koparacağını anlattı. Açık oturuma katılan CDU Başkan Yardımcısı Julia Klöckner, SPD Grup Başkanı Thomas Oppermann, Yeşillerli Meclis Başkan Yardımcısı Claudia Roth, FDP Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki, polis sayısının artırılması gerektiğini konusunda birleşti. CDU’lu Klöckner, iğneleyici bir dille SPD ve Yeşiller’in polisten yana olmasını sevindirici bulduğunu söyledi. Bunun üzerine SPD Grup Başkanı Oppermann, İçişleri Bakanı’nın yıllardır Hıristiyan Birlik partisinden olduğunu hatırlattı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı