Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  Türk Kızılayı ve polis teşkilatından hediye

  dha
  14 Nisan 2016 - 13:05Son Güncelleme : 14 Nisan 2016 - 13:09

  Türk Kızılayı Adana Şubesi ve Adana İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından yürütülen Okudum, Oynadım, Sıra Sende Projesi kapsamında, Sevgi Anaokulu öğrencilerine oyuncak ve kitap hediye edildi.

  Güvenlik güçleri ve Kızılay görevlilerinin dağıttığı oyuncak ve kitapları alan minikler büyük sevinç yaşadı. Öğrencilere ayrıca, ailelerine ulaştırmaları için Güvenli Yaşam Rehberi dağıtıldı. Sevgi Anaokulu öğrencileri, hediye dağıtımı için okullarına gelen Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyhan Çelik, Adana Emniyet Müdür Yardımcısı Kadir Bayram Tüylü ve Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ile diğer davetlilere, okul bahçesinde tiyatro gösterisi sundu. Afet ve olağanüstü durumlarda Türk Kızılayı ve Türk polisini canlandıran minikler, sergiledikleri performansla izleyenlerden büyük alkış aldı.

  Sevgi Anaokulu’nun, yardım yapılan 30 okuldan birisi olduğunu belirten Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Türk Kızılayı ve polis teşkilatının, insanların güvenliği için çok önemli olduğunu belirtti. Saygılı, "Güvenliği sağlayabilmek için bilinçli ve tedbirli olmamız şart. Çocuklarımız okullarda öğretmenler, diğer zamanlarda da yetişkinlerin sorumluluğunda. Güvenlik konusunda çocuklarımızı bilinçlendirmeye anaokullarından başlamalıyız. Aileler ve öğretmenler de ortak bir bilinç geliştirmelidir" dedi.

  2015-2016 eğitim-öğretim yılı için hazırlanan proje kapsamında çeşitli okullarda öğrenciler tarafından toplam 15 bin oyuncak ve 20 bin kitap toplandığını belirten Saygılı, "Bu oyuncak ve kitapların okullarımıza dağıtımını tamamladık. Öğrencilerimize toplamda 35 bin oyuncak ve kitap hediye edilirken, 35 bin aileye de ’Güvenli Yaşam Rehberi’ dağıtılmıştır" diye konuştu.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı