Gündem Haberleri

  Türk Kızılayı Sivas Yerel Afet Şefliği'nden 4 tır dolusu 1230 adet afet çadırı Van'a gönderildi

  SİVAS (A.A)
  24.10.2011 - 03:18 | Son Güncelleme:

  Van'daki depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla Türk Kızılayı Sivas Yerel Afet Şefliği'nden 4 tır dolusu 1230 adet afet çadırı deprem bölgesine gönderildi.

  Sivas-Ankara karayolu üzerindeki Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün karşısında bulunan Türk Kızılayı Sivas Yerel Afet Şefliği deposundan afet çadırlarını yükleyen tırlar, deprem bölgesine hareket etti.

  Türk Kızılayı Sivas Yerel Afet Şefliği görevlisi Özer Özbey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremin ardından afet çadırı yüklü 3 tırın hemen yola çıktığını, son tırın da gece saatlerinde Van'a hareket edeceğini söyledi.

  Türk Kızılayı Sivas Yerel Afet Şefliği olarak bölgeye toplam 1230 adet afet çadırı gönderdiklerini bildiren Özbey, bu çadırların bölgede uzman görevliler tarafından kurulacağını belirterek, 14 metrekarelik çadırların yanmaz ve su geçirmez özellikte olduğunu belirtti.

  Sivas'tan deprem bölgesine, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden 12 kişilik ekibinin yanı sıra 2 arama-kurtarma aracı, İl Sağlık Müdürlüğü'nden 2 Ulusal Medikal Kurtarma UMKE) aracı ve bir ambulans ile 2'si doktor olmak üzere toplam 17 kişilik sağlık ekibi gönderilmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı