Eğitim Haberleri

  Türk Kızılayı’dan öğretmenlere afet eğitimi

  AA
  17.06.2013 - 12:35 | Son Güncelleme:

  Ankara’da 400 öğretmene Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi kapsamında afetlere karşı hazırlıklı olma eğitimi verilecek.

  Türk Kızılayı, toplum liderleri aracılığıyla toplumda afetlere karşı hazırlıklı olma amacıyla yürüttüğü proje ile 28 Haziran'a kadar başkentte 400 öğretmene  eğitim verilecek. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Projeler Grup Başkanı Zeynep Öçgüder programın açılışında, toplum olarak afet zamanlarında sınıfta kalındığını söyledi. Afetlerde çok iyi koordine olunması gerektiğini belirten Öçgüder, "Afet zamanlarında neyi, ne zaman, nasıl ve ne kadar yapacağmızı bilemiyoruz. Bu da can, mal, zaman ve emek kayıpları oluşturuyor. Bedeller çok ağır oluyor. Bu konularda farkındalığımız ne kadar yüksek olursa, çocuklara ne kadar erken yaşlarda bilinç aşılarsak o kadar iyi sonuçlar alırız" diye konuştu.

  “60 ilde 20 binin üzerinde öğretmene ulaşıldı”

  Öçgüder, çalışmayla şu ana kadar 60 ilde 20 binin üzerinde öğretmene ulaşıldığını belirterek başkentte 28 Haziran'a kadar 400 öğretmene birer günlük eğitim verileceğini duyurdu.
  Türk Kızılayı Bahçelievler Şube Başkanı Mustafa Özel de 2007'den beri yürütülen proje ile kanaat önderleri olarak kabul edilen öğretmen, muhtar, din görevlisi ve toplum destekli polislerle işbirliği yapıldığını söyledi. Eğitimlerle birebir ulaşılan toplum liderleriyle kendi görev ve sorumluluklarına göre halkı bilgilendirme çalışmaları yapıldığını belirtti. Özel, çalışmanın halkı bilinçlendirmenin yanı sıra afet öncesi, sırası ve sonrası toplum liderleriyle beraber çalışmanın hedeflendiğini de dile getirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı