İZMİR HABERLERİ

Türk Kızılayı Beş Gün Aliağa’da Olacak

IHA
05.09.2015 - 13:19Son Güncelleme :

TÜRK KIZILAYI KAN BAĞIŞI ÇADIRI, İZMİR’DE KAN BAĞIŞ BİRİNCİSİ OLAN ALİAĞA’DA BAĞIŞÇILARI İLE BULUŞACAK. İZMİR KAN BAĞIŞ MERKEZİ EKİPLERİ TARAFINDAN ALİAĞA DEMOKRASİ MEYDANI’NA KURULACAK OLAN ÇADIR 5 GÜN BOYUNCA GÖNÜLLÜLERİNDEN KAN TOPLAYACAK.

IHA

Türk Kızılayı kan bağışı çadırı, İzmir’de kan bağış birincisi olan Aliağa’da bağışçıları ile buluşacak. İzmir Kan Bağış Merkezi ekipleri tarafından Aliağa Demokrasi Meydanı’na kurulacak olan çadır 5 gün boyunca gönüllülerinden kan toplayacak.
Yurt genelinde kan ihtiyacının karşılanması için vatandaşlardan kan bağışı bekleyen Türk Kızılay’ı 7-11 Eylül tarihlerinde, 14.00- 22.00 saatleri arasında Demokrasi Meydanı’nda kuracağı kan bağışı çadırı ile Aliağa’da olacak.
KAN BAĞIŞI BİRİNCİSİ ALİAĞA
Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 2014 yılı içerisinde Aliağa’da 3 bin 919 gönüllü bağışçı 5 bin 52 ünite kan bağışında bulundu. İzmir’in ilçeleri arasında nüfus yoğunluğuna göre, bu rakamlara bakıldığında 80 bin 948 kişilik nüfuslu Aliağa, yüzde 6 ile İzmir’in kan bağışında en yüksek oranına sahip ilçesi olduğu bilgisine ulaşıldı.
KİMLER KAN VEREBİLİR?
18-65 Yaş arasında, ağırlığı 50 kg üzerinde, önemli bir sağlık sorunu olmayan, kan verme çadırına kan vermek için geldiğinde yapılan muayenede sağlığı uygun olduğu tespit edilen herkes kan bağışında bulunabilecek.
GÜVENLİ KAN TEMİNİ PROGRAMI
Türk Kızılay’ı, 2005 yılında Sağlık Bakanlığı’nın himayesi ve denetiminde, güvenli kan temininde yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmayı hedefleyen ‘Güvenli Kan Temini Programını’ başlattı. Program kapsamında ülke genelinde etkin bir organizasyon ile ülke genelinde yayılarak en güvenli bağışçılardan sağlanan kanı; çağın gerektirdiği laboratuvar işlemlerinden geçirip, bileşenlerine ayırarak uygun ısı koşullarında hastanelere ulaştırılması amaçlanıyor. Türk Kızılayı 2005 yılından bu güne kadar 29 olan kan merkezi ve istasyon sayısını; 16 Bölge Kan Merkezi ve 62 Kan Bağışı Merkezi olmak üzere 78’e yükseldi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Türk Kızılayı Beş Gün Aliağa’da Olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2015 tarihinde saat 13 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türk Kızılayı Beş Gün Aliağa’da Olacak haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:41
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   18:35
  • Yatsı
   20:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı