MARDİN HABERLERİ

Türk Kızılay Derneği Midyat Şubesinin 2014 yılı faaliyetleri

AA / Selahattin EROL
23.01.2015 - 17:00Son Güncelleme :

- Türk Kızılay Derneği Midyat Şube Başkanı Murat Aykat, 2014 yılı içerisinde yaptıkları çalışmaları değerlendirdi.

YEREL HABERLER MARDİN

AA / Selahattin EROL

MARDİN (AA) - Türk Kızılay Derneği Midyat Şube Başkanı Murat Aykat, 2014 yılı içerisinde yaptıkları çalışmaları değerlendirdi.

Türk Kızılay Derneği Midyat Şube Başkanı Murat Aykat, imkanları kısıtlı olmasına rağmen 2014 yılında ihtiyaç sahiplerine, Suriye'den ve Irak'tan gelen sığınmacılara en iyi şekilde yardımda bulunduklarını söyledi.

Yaptıkları yardımlar ve faaliyetler hakkında bilgi veren Aykat, şöyle konuştu:"

"2014 yılı Türk Kızılay’ı açısından çok olumlu gelişmeler olmuştur. Bu yıl içerisinde merkez köy ve okullarında Türk Kızılay’ını tanıtım çalışması yaparak aynı zamanda bu okullardaki ihtiyaç sahiplerine giyecek dağıttık. Kocatepe’deki Suriyeli öğrencilere 100 çift çocuk botu. Irak'tan gelen Ezidiler'e giyim yardımı ve 168 aileye et yardımı yaptık. 10 okulda toplam 455 öğrenciye giyim yardımı, yaklaşık bin 200 kalem dağıtımı sağladık. Ayrıca yine 10 okulda 2 bin 600 kişiye Kızılay Haftasında Kızılay'ın tanıtımı ile ilgili çeşitli sunumunlar yapıldı. Midyat Devlet Hastanesi'nin katkıları ile üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik 'Anemi' ile ilgili seminer düzenlendi. Seminerde, kansızlıkla baş etme yöntemleri, düzenli ve dengeli beslenmenin önemi üzerinde duruldu. Bunun yanında merkezimizde de kan kampanyalarımızı yürüttük."

Aykat, imkanlarının sınırlı olmasına rağmen tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarını ve daha fazla faaliyet yürütebilmek için Midyatlı işadamlarından katkı beklediklerini belirtti.

Aykat, "İşdamlarımız şartlı yardımlarda da bulunabilirler. Bizimle irtibata geçmeleri halinde nasıl bir yardım yapabilecekleri ile ilgili olarak onları bilgilendireceğiz. 2015 yılında da bundan sonraki çalışmalarımızı da en iyi şekilde devam edeceğiz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Türk Kızılay Derneği Midyat Şubesinin 2014 yılı faaliyetleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ocak 2015 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türk Kızılay Derneği Midyat Şubesinin 2014 yılı faaliyetleri haberi güncellenecektir.

  MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:52
  • Öğle
   12:13
  • İkindi
   14:55
  • Akşam
   17:13
  • Yatsı
   18:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı