ADANA HABERLERİ

Türk kadının sorunlarına çare üretilmeli

DHA
08.03.2018 - 13:04Son Güncelleme :
DHA

 

ADANA, (DHA)- TÜRK Sağlık Sen Adana Üniversite Şubesi Başkanı Ali Uçar Atik, Türk kadının taciz, şiddet ve cinayet gibi asla kabul edilmeyecek eylemlerle karşı karşıya kaldığını belirterek sorunlara çare üretilmesi gerektiğini söyledi.
8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle bir değerlendirme yapan Şube Başkanı Ali Uçar Atik, tarih boyunca Türk kadınının her zor koşulda fedakârlığı ve vakur duruşuyla öne çıktığını, vatan, millet ve bayrak uğruna verilen mücadelede en ön safta yer aldığını kaydetti. Atik, açıklamasında şöyle dedi:
"Fakat son yıllarda ne yazık ki taciz, şiddet ve cinayet gibi asla kabul edilmeyecek eylemler Türk kadının başına adeta musallat olmuştur. Toplumsal yozlaşmanın Türk kadını üzerindeki bu ağır tahribatı hepimiz için utanç vericidir.  Bunun yanı sıra mobbing, şiddet, düşük ücret ve aile yaşamını etkileyen çalışma koşulları gibi sorunlara da kadın çalışanlarımız çalışma hayatında en ağır şekilde maruz kalmaktadırlar.  Sorunların her gün kamuoyunda faili belli olaylarla karşımıza çıkmasına rağmen, çözüm için hala somut adımlar atılmaması izah edilebilir gibi değildir. Bugün devleti yönetenler aileyi her şeyin üstünde tuttuklarını defalarca vurgularken, ailenin direği kadınlarımızın sorunlarına çare üretilmemesi çok garip bir çelişkilidir.  Tüm bunlar ortak bir akıl ile değerlendirilmeli ve bizzat kadınlarımızın da görüşleri alınarak sorunlara çözüm üretilmelidir. Türk Sağlık-Sen olarak kadınlarımız için iyi niyetli sözler yerine, çözüm odaklı düzenlemeler ve onların çalışma hayatını kolaylaştıracak yenilikler istiyoruz. Temenni veya kınama yerine bu anlamda adımlar atılırsa bir şeylerin değişeceğini biliyoruz. Umarız ki Türk Kadınları için 8 Mart çözümün adı, sorunlara dur denildiği bir tarih olur."

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Adana haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Adana haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Türk kadının sorunlarına çare üretilmeli haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı