« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Türk kadını ne kadar güçlü olduğunu gösterdi”

Tarihinde ilk kez olimpiyatlara katılma hakkını kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın pasörü Naz Aydemir, oyunların başlamasına kısa bir süre kala takımı büyük bir heyecan sardığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Londra Olimpiyat Oyunları'nda kendilerinin nelerin beklediğini bilmediklerini belirten 22 yaşındaki milli voleybolcu, “Daha önce hiçbirimiz olimpiyatta oynamadığımız için bunun bilincinde değiliz. Açılış töreninde sanıyorum ki artık nerede olduğumuzu, ne kadar büyük bir iş başardığımızın farkına varacağız” dedi.

Naz Aydemir, son olimpiyat şampiyonu Brezilya, Grand Prix şampiyonu ABD, son Avrupa şampiyonu Sırbistan, dünya ve olimpiyat madalyalı Çin ve 1964'ten bu yana tüm olimpiyatlara katılma başarısı gösteren Güney Kore'nin yer aldığı B Grubu'nun kamuoyu tarafından zor olarak gösterildiğini, ancak kendisinin böyle düşünmediğini ifade etti. “Filenin Sultanları”nın tecrübeli pasörü, “Biz, adım adım, her maça farklı bir motivasyonla çıkacağız. Elimizden gelenin en iyisin yapmaya çalışacağız. Ben, elimizden gelenin de kötü bir şey olacağını düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

“Türk kadını ne kadar güçlü olduğunu gösterdi”

A Milli Kadın Basketbol Takımı'yla birlikte olimpiyat vizesi alan iki takımdan biri olduklarını belirten Naz Aydemir, Türk kadınının önemini şu sözlerle vurguladı:
“Türk kadını Kurtuluş Savaşı'ndan beri gelen bir şekilde ne kadar güçlü bir kadın olduğunu bu sonuçlarla kanıtladı. Biz yol açıyoruz küçüklerimize. İnşallah onlar da bizim açtığımız yoldan devam ederler. Çünkü kadın voleybolu özellikle son yıllarda en çok istikrarlı olarak başarı getiren ve ülkemizde en istikrarlı olarak devam eden spor dalı. İnsanlar her ne kadar başka alanlarla ilgilenseler de, biz, kadın basketbol takımımızla birlikte çok büyük bir iş başardık.”
Olimpiyat Oyunları'na ilk kez katıldıklarından dolayı tecrübe eksikliği yaşayacaklarını tahmin etmediğini dile getiren milli voleybolcu, “Biz sahaya çıktığımız zaman sonuna kadar savaşan ve yüksek motivasyonla oynayan bir takımız. Kalabalık salonlara karşı hepimiz daha önce de maçlar oynadık. Bu yüzden tecrübe eksikliği yaşayacağımızı ve atmosferden etkileneceğimizi düşünmüyorum” dedi.

“Pasör, takıma maç kazandıran ve kaybettiren bir mevki”

Fenerbahçe Universal ile geride kalan sezonda Avrupa Şampiyonlar Ligi kupasını kazanan ve Avrupa'nın en iyi pasörü ödülünü alan Aydemir, oynadığı mevkinin zorluğundan bahsetti.

Başarılı oyuncu, “Baktığınız zaman, pasör oynayan voleybolcu herkesin gözünün önünde olandır. Herkesin her an günah keçisi ilan edebildiği bir mevki.  Aynı zamanda da takıma maçı kazandıran ve kaybettiren bir mevki. Ben sahaya çıkınca sadece oyunumu oynamaya ve keyif almaya bakacağım. Gerisi çok da beni ilgilendirmiyor” dedi.

Hem kulüp, hem de milli takım bazında birçok başarıya imza atan Naz Aydemir, bu kadar genç bir yaşta koyduğu en büyük hedefini takım arkadaşlarıyla beraber gerçekleştirmenin keyfini yaşadığını sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz