Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Türk jetini Suriye düşürdü

  Hürriyet Haber
  13 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 13 Temmuz 2012 - 00:14

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Türk jeti düşürüldü, düşüren Suriye yönetimi, ‘Biz düşürdük’ dedi. Nerede düştüğü, nerede vurulduğu belli” sözleriyle sürdürdü.

  Arınç, TDK’nın 80’inci kuruluş yıldönümü töreninden ayrılırken gazetecilerin sorusu üzerine, kendisinin ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bu konudaki açıklamalarına dikkat çekip, şöyle konuştu: “İlave edeceğim hiçbir kelime yok. Bazı nüanslar üzerinde durup buradan farklı anlamlar çıkarma gayretine girmemek lazım. Önemli bir konuyu görüşüyoruz. Türk jeti düşürüldü, düşüren Suriye yönetimi, ‘Biz düşürdük’ dedi. Nerede düştüğü, nerede vurulduğu belli. ‘Çıkan parçalar üzerinde şu bulundu, bu bulundu, açıklama yapılırken şöyle bir cümle kullanıldı, bu ne anlama gelir...’ Doğrusu bunlar üzerinde durmayın. Bütün açıklamalar, bu işlemler bittiğinde, sonuçlandığında size en ufak ayrıntısıyla bildirilecektir. Bunu bekleyelim. Her gün bu konuyu köpürtmenin, bunun üzerinde farklı yorumlara yol açacak açıklamalar yapmanın gereği yok.”

  2 Türk jeti düşürüldü iddiası

  Arapça yayınlanan Londra merkezli El Kuds El Arabi gazetesi, Suriye’nin 22 Haziran’da bir değil, 2 Türk jetini düşürdüğünü öne sürdü. İsrail’in Yediot Aharonot Gazetesi’nin aktardığı haberde atıfta bulunulan “Suriyeli kaynak,” 2’nci uçağın pilotlarının fırlatma sistemi sayesinde kurtulup paraşütle güvenli iniş yaptığını, ardından 5 Türk jetinin daha Suriye havasahasına girdiğini savundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı