« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk işadamları Lokomotif'e talip

Türk iş adamları, Bulgaristan Birinci Ligi'nin ünlü futbol takımı Lokomotif Plovdiv'e talip oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bulgaristan'da iki yıldır inşaat ve turizm sektöründe faaliyet gösteren Galatasaray'ın eski kalecilerinden Levent Nazifoğlu ile yine bir Türk yatırımı olan 'Etap Adres' şirketinin sahiplerinden Gala Topalova, Bulgaristan Birinci Ligi'nin ünlü futbol takımı Lokomotif Plovdiv'e talip oldu.

Levent Nazifoğlu, Lokmotif Plovdiv Kulübü'nün yüzde 98 hissesinin devri ile ilgili anlaşmada son aşamaya gelindiğini açıkladı. Eğer büyük bir sorun çıkmazsa pazartesi günü ön anlaşmayı imzalayacaklarını belirten Nazifoğlu, amaçlarının Lokomotif Plovdiv'i tam bir profesyonel anlayışla yöneterek dünya futbolunun ünlü takımları arasına sokmak olduğunu bildirdi.

GALATASARAY'A STRATEJİK ORTAKLIK TEKLİFİ

Lokomtif Plovdiv'i almaları durumunda Galatasaray ile stratejik ortaklık ve kardeş takım anlaşması imzalamayı planladıklarını da açıklayan Nazifoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Galatasaray'da hem futbolcu hem de yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptım. Bu yüzden Galatasraylılığım her zaman ön planda olacak. Galatasaray yönetimi ile ön görüşmelerde bulundum. Eğer Lokomotif Plovdiv'i alırsak, stratejik ortaklık ve kardeş takım anlaşması imzalayarak birbirimizi destekleyeceğiz. Galatasaray yöneticileri de bu olaya son derece olumlu yaklaşıyorlar."

BULGAR AŞIRI MİLLİYETÇİLERİNDEN TEPKİ

Lokomotif Plovdiv takımına Türk iş adamlarının talip olması ortalığı karıştırdı.

Aşırı milliyetçiler, spora da siyaset karıştırarak, "Bulgar futbolunda Türkler'i istemiyoruz” sloganıyla protesto kampanyası başlattılar. Lokomotif Plovdiv'in bazı taraftarlarını da kışkırtan aşırı milliyetçiler Filibe kentinde duvarlara “Türkleri istemiyoruz" yazılı afişler asarak anlaşmanın imzalanmasını engellemeye çalışıyorlar.

KASITLI KAMPANYA

Lokomotif Plovdiv Kulübü Başkanı Emil Nakov, protesto kampanyasının kulübün zararını isteyen bazı çevreler tarafından kasıtlı olarak yapıldığını belirterek, spora siyaset ve ırkçılık karıştırmaya kalkanların hiçbir zaman başarılı olamayacaklarını söyledi.

Levent Nazifoğlu da protestoları değerlendirirken, "Bir anlam veremiyorum. Düşmanlık üzerine spor yapılmaz. Belli ki bazı çevreler spor üzerinden siyasi çıkar elde etmeye çalışıyorlar. Ben bu sorunun kısa süre içerisinde ortadan kalkacağına inanıyorum" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler