Gündem Haberleri

  Türk-İş: Tezkereyle ilgili karara saygı duyarız

  Hürriyet Haber
  30.08.2006 - 01:11 | Son Güncelleme:

  TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, Lübnan’daki barış gücüne Türk askerinin de gönderilmesi tartışmasına katılarak "Uluslararası işbirliği çerçevesinde sorumlulukların paylaşılarak Lübnan’da kanayan yaranın bir an önce durdurulmasını" isteğiyle destek verdi. Türk-İş, "TBMM’nin alacağı karara saygı duyacağız" dedi. Türk-iş Yönetim Kurulu adına dün yapılan yazılı açıklama özetle şöyle:

  Ülkemizin hemen yanıbaşında halen süregelen trajediye ilgisiz kalınmaması, sorunun insani boyutunun da vicdanlarımızda derin yaralar açması nedeniyle, tarihte ortak değerleri paylaştığımız bu coğrafyada huzurun, istikrarın ancak kalıcı bir barışın sağlanması ile mümkün olacağına inanmaktayız.

  Türk-iş Yönetim Kurulu olarak Lübnan’da yaşanan trajediye son vermek için Türk milleti adına karar veren Parlamentomuzun alacağı karara saygı duyacağız.

  USLU DESTEK VERDİ

  Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu ise bu konuda yaptığı açıklamada, Türkiye’nin, Ortadoğu’da kalıcı barışın sağlanması için yoğun ve aktif diplomasi izlediğini belirtti. Uslu, "Gelinen bu noktada Türkiye geri çekilirse, Lübnan’a asker göndermezse tutarsız davranmış olur ve bölgede bundan sonraki gelişmelerde ciddiye alınmaz" diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı