Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Türk-İş: "Müdahale insanlık dışı"

  A.A
  17.12.2009 - 17:48 | Son Güncelleme: 17.12.2009 - 17:48

  Türk-İş Yönetim Kurulu, “sesini duyurmaya çalışan TEKEL işçilerine yönelik müdahalenin içerdiği şiddet boyutuyla insanlık dışı olduğunu” ileri sürdü.

  Türk-İş Yönetim Kurulunca yapılan yazılı açıklamasında, işçilerin ekmek parası için Türkiye'nin dört bir yanından, hak aramak için Ankara'ya geldiği, 15 Aralıktan beri soğuk yağmur demeden hükümete sesini duyurmaya çalıştığı ifade edildi. Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
  “Hükümete sesini duyurmaya çalışan TEKEL işçilerine yönelik güvenlik güçlerinin yaptığı müdahale, içerdiği şiddet boyutuyla insanlık dışıdır.

  Bu müdahalede Türk-İş Genel Sekreteri ve Tekgıda-İş Sendikamızın Genel Başkanı Mustafa Türkel ile birlikte çok sayıda TEKEL işçisi, milletvekillerinin gözleri önünde gözaltına alınmıştır. Hak arayan savunmasız insanlara tazyikli su sıkılarak, biber gazı kullanılarak, medya mensuplarının görevlerini yapmaları engellenerek, Türkiye'yi utandıran tavırlar bir kez daha sergilenmiş, işçilere karşı orantısız güç kullanılmış, Abdi İpekçi Parkı bir cehenneme çevrilmiştir.
  Ankara'yı bir korku şehri haline getiren müdahalenin ve uygulanan şiddetin dozunu haklı gösterebilecek hiçbir gerekçe yoktur.

  Türk-İş, uygulanan şiddeti kınamakta, gözaltına alınan Türk-İş Genel Sekreteri Mustafa Türkel ile TEKEL işçilerinin hemen serbest bırakılmasını talep etmektedir.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı