Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk-İş: Haber-İş’in grev kararına sonuna kadar destekçiyiz

Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, alınan grev kararına sonuna kadar destek verdiklerini belirterek, “Bu grev mutlaka sonuçlanacaktır. Ancak, taleplerin ortak iradede gelişmesi için sorumluluğumuzu yerine getireceğiz” dedi.

ANKA
SON GÜNCELLEME
Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri grev kararı alan Haber-İş Sendikası üyelerine destek ziyaretinde bulundu. Kılıç, yaptığı konuşmada amaçlarının grev olmadığını fakat grevin işçinin sosyal ve demokratik haklarını geliştirmesi için büyük bir silah olduğunu söyledi. Kılıç, Başkanlar Kurulu ve Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla Haber-İş’in grev kararına sonuna kadar destek verdiklerini kaydetti.

Toplu iş sözleşmesinin hukuksal ve eşitlikçi bir anlayışla düzeltilmesi gerektiğini belirten Kılıç, “Bu sözleşmenin masa başına bitmesinden yanayız, ama hakların alınması için grev kararı alınır. Bu grev bunun en güzel örneğidir. Bu grev mutabakatla sonuçlanacaktır. Ancak, taleplerin ortak iradede geliştirilmesi için sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Türk-İş’e bağlı sendikalarla yanınızdayız” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler