ESKİŞEHİR HABERLERİ

Türk İş Eskişehir Temsilcisi Necat Kılıç

IHA
04.08.2015 - 13:22Son Güncelleme :
IHA

Gerçekleştirdikleri şube başkanları toplantısı sonrasında açıklama yapan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk İş) Eskişehir Temsilcisi Necat Kılıç, yaşanan terör olaylarını lanetledi.
Emeği daha ucuza mal edebilmek için envai çeşit çalışma modellerinin dayatıldığı bir dönemde, çalışanların çözüm bekleyen çok önemli sıkıntılarının bulunduğu, iş kazalarının iş cinayeti haline geldiği, iş yerlerine bile ulaşamadan bir lokma ekmek için yolda ölen yüzlerce emekçinin olduğu ve işsizliğin çift hanelere ulaştığı bir ortamda şube başkanları toplantısı yaptıklarını kaydeden Türk İş Eskişehir Temsilcisi Necat Kılıç, “Asli görevimiz bu olumsuzlukları sonlandırmaktır” dedi.
Bugün bu olumsuzlukların düzeltilemeyişinin asıl nedeninin demokrasinin tam manasıyla oturtulamamış, kurallarının ve kurumlarının yeterli olmayışından kaynaklandığını ifade eden Necat Kılıç, “Yaşananlar; yasamanın, yürütmenin ve yargının bağımsız ve tarafsız yürütülemediğindendir” diye konuştu.
“TERÖRÜ KIŞKIRTANLARI LANETLİYORUZ”
“Yaşanan sorunlara çözüm üretmesi beklenen genel seçimlerden sonra, her şeyi unutturan her gün birkaç evladımızın canına mal olan terör belası hortlatılmıştır” diye konuşan Kılıç, ülkenin her gün daha karanlık kaotik bir ortama çekilmek istendiğini kaydetti. Türk İş Eskişehir Temsilcisi Necat Kılıç, şöyle konuştu:
“Çözüm üretmekten sorumlu seçilmişler maalesef birbirini karalama ve vatandaşları birbirine karşı ötekileştirme yarışındalar. Gelin buna bir son verin. Seçimlerden 58 gün geçmesine rağmen bir hükümetin kurulamamış olması, Türk siyaseti için utanç verici bir başarısızlıktır. Dileğimiz hiç vakit kaybetmeden iç huzuru sağlayacak, demokrasiyi ve kurumlarını bağımsız ve tarafsız çalıştıracak bir hükümetin kurulmasıdır. Terörü ve terörü kışkırtanları lanetliyoruz. Tüm siyasilere bir daha sesleniyoruz. Anne ve babalara daha fazla evlat acısı yaşatmayın. İç barışı ve huzuru sağlayın ki, vakti saati geldiğinde evlatlar anne ve babalarını hayır dualar eşliğinde kabre koysunlar.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Türk İş Eskişehir Temsilcisi Necat Kılıç hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türk İş Eskişehir Temsilcisi Necat Kılıç haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı