Türk iş dünyası İzmir'de buluşuyor

Hürriyet Haber
25.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Dünyanın çeşitli ülkelerinde başarıya ulaşmış Türk işadamları, dayanışma ve ortak hedefler belirlemek için ‘‘Elele 2000'lere’’ sloganıyla İzmir'de biraraya geliyor. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in himayeside düzenlenen ‘‘İkinci Dünya Türk İşadamları Kurultayı’’ 30 Nisan'da İzmir Büyük Efes Oteli'nde toplanıyor.

Demirel'in açılışını yapacağı kurultaya Sakıp Sabancı başkanlık edecek. Almanya, Fransa, Hollanda gibi Türklerin yoğun olduğu ülkelerin yanısıra, Arjantin, Güney Afrika, Japonya, Avustralya gibi uzak ülkelerde girişimci olan 1200'ü aşkın işadamımız toplantıda yerini alacak.

İlki 1996'da İstanbul'da yapılan kurultay, iki gün sürecek. Başbakan Mesut Yılmaz, Başbakan Yardımcıları Bülent Ecevit ve İsmet Sezgin'in yanısıra, çok sayıda bakan, milletvekili, parti temsilcileri de katılacak. Türkiye Dış Ticaret Vakfı tarafından düzenlenen kurultayın İzmir organizasyonunu üstlenen Ege Ekonomisini Geliştirme Vakfı Başkanı Uğur Yüce, ‘‘İzmir için büyük şans. Kentimizin ekonomik, ticari ve turistik potansiyelini tanıtacağız’’ dedi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı