« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk hocayı işaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, milli takımların hocasının, sporcularıyla aynı dili konuşması gerektiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye’nin spor gündemine ilişkin önemli açıklamalar yaptı... Milli takımların hocasının, o takımla aynı dili konuşması gerektiğinin herkesin seslendirdiği bir görüş olduğunu ifade eden Kılıç, “Ama bulunduğumuz takvim itibariyle teknik direktör Hiddink’i eleştirmeyi doğru bulmuyorum. Çünkü play-off’a gidiyoruz” dedi. Bakan Kılıç’ın diğer mesajları şöyle:

Süper Lig’de play-off sisteminin uygulanmasını biz istemedik, görüşümüz de alınmadı. Sisteme yönelik şu ana kadar kulüplerin bir sıkıntısı yok.

Kadınlar ve çocukların maçlara ücretsiz alınmasıyla ilgili TFF’nin politikasını doğru buluyorum. Şimdi kadınlar biraz maçlara gitsin, erkekler dizi izlesin.

Şike iddialarına yönelik soruşturmada işin yargı boyutu ile UEFA talimatnameleri ayrı devam eden iki süreç. Yargı süreçlerine yönelik bizim bir müdahalemiz söz konusu olmaz.

Taraftarlar puanların alın teri ile kazanılması noktasında hemfikir. Dünyanın çok ülkesinde tartışıldı. Bizde geç bile kalındığı söylenebilir.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.