« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk hakemler Avrupa'nın gözdesi oldu

Futbolda, 2012-2013 sezonu start alırken, Türkiye'nin Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) kokartlı 7 hakemi, Avrupa'daki maçlarda 12 kez görevlendirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türk hakemlerden Tolga Özkalfa, Yunus Yıldırım, Hüseyin Göçek, Bülent Yıldırım, Cüneyt Çakır, Halis Özkahya ve Fırat Aydınus Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) tarafından görev verilen isimler oldu.

Hakemler içinde Hüseyin Göçek 3 maçla en fazla görev verilen isim olurken, Bülent Yıldırım ve Halis Özkahya ise 2'şer maçta görev aldı.

Hüseyin Göçek, ilk olarak UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda düdük çaldı. Göçek ayrıca, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme ve aynı kupanın play-off turunda görevlendirildi. Hüseyin Göçek, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda, Hajduk Split (Hırvatistan) ile İnter (İtalya) arasındaki önemli maçta görevlendirildi.

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda görev alan Cüneyt Çakır ise sadece bir hazırlık maçı yönetti. Çakır, Rusya ile Fildişi Sahili arasında Rusya'da oynanan mücadelede düdük çaldı.

Cüneyt Çakır'ın dışında, Halis Özkahya ve Yunus Yıldırım da hazırlık maçlarında UEFA tarafından görevlendirilen isimler oldu. Özkahya, Makedonya-Litvanya, Yıldırım ise Arnavutluk-Moldova maçında düdük çaldı.

Bülent Yıldırım ise hakemler içinde UEFA Şampiyonlar Ligi'nde sahne alan tek isim oldu. Yıldırım, Rumen ekibi Cluj ile Çek Cumhuriyeti'nde Sloven Liberec arasında oynanan 3. eleme turundaki maçta görev yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler