GeriSpor Türk güreşçiler Azerbaycan'da 5 madalya kazandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk güreşçiler Azerbaycan'da 5 madalya kazandı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 17 ülkeden 50 sporcunun katılımıyla yapılan Uluslararası Golden Grand Prix Güreş finallerinde Türk sporcular, grekoromen stilde toplam 5 madalya kazandı.

84 kiloda Nazmi Avluca altın, 96 kiloda Metin Öztürk gümüş madalya kazanırken, 74 kiloda Ali Arıkoğlu, 96 kiloda Mustafa Çetinyürek ve 120 kiloda Yekta Yılmaz Gül ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Serbest stildeki güreşlerle süren turnuvada bugün mindere çıkan 96 kilodaki tek Türk güreşçisi Fatih Çakıroğlu, Gürcü rakibiyle yaptığı karşılaşmayı kaybetti.

BAŞKAN USTAOĞLU'NUN GÖRÜŞLERİ

Güreş Federasyonu Başkanı Recai Ustaoğlu, Grekoromen stilde mücadele eden 10 sporcudan 5'inin madalya aldığını belirterek "Genel olarak güreşçilerimiz başarılıydı, ancak tümüyle hazır olduğumuzu söylemek mümkün değil" dedi.

Ustaoğlu, bu turnuvaların olimpiyatlar için ısınma turları olduğunu ifade ederek "Isınma turlarında ne kadar başarılı olursak, olimpiyatlarda da o kadar kendimizi gösterme imkanımız olacaktır. Bundan sonraki turnuvalarla hızlı bir şekilde olimpiyat ve dünya şampiyonalarına hazırlanacağız." dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle