« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk güreşçi Dünya Şampiyonu

Azerbaycan'da düzenlenen Yıldızlar Güreş Dünya Şampiyona'sında 100 kiloda Emre Selahattin Muyan, dünya şampiyonu oldu.

A.A
SON GÜNCELLEME

Azerbaycan'da düzenlenen Yıldızlar Serbest, Grekoromen ve Bayanlar Dünya Şampiyonası'nda erkekler 100 kiloda mindere çıkan Emre Selahattin Muyan, dünya şampiyonu oldu. Erkekler 63 kiloda Ensar Karabacak da bronz madalya kazandı.

Başkent Bakü'deki Haydar Aliyev Spor Merkezi'nde düzenlenen şampiyonada grekoromen stil 46, 54, 63, 76 ve 100 kilo müsabakaları yapıldı.

100 kiloda mindere çıkan Emre Selahattin Muyan, Polonyalı ve Slovak rakiplerini yenerek çeyrek finale çıktı. Çeyrek finalde Kazak, yarı finalde ise Macar rakiplerini mağlup eden Muyan, final oynamaya hak kazandı.

GÜREŞÇİLER ŞAMPİYONAYI 9 MADALYAYLA KAPATTI

Final maçında Gürcü rakibi Beka Kandelaki'yi mağlup eden Emre Selahattin Muyan, dünya şampiyonu oldu.

63 kiloda Ensar Karabacak, İsrailli ve Rus rakiplerini mağlup ederek çeyrek finale çıktı. Çeyrek finalde Moldovalı rakibini yenen Karabacak, yarı finalde Azerbaycanlı sporcuya yenildi.

Ensar Karabacak, çıktığı üçüncülük maçında Belarus rakibini yenerek bronz madalya kazandı.

54 kiloda Ömer Alparslan Gişi, ilk maçında Litvanyalı rakibini yenmeyi başarsa da çeyrek finalde Gürcü rakibine yenildi.

Rakibinin finale çıkmasıyla repesaj hakkı elde eden Gişi, üçüncülük için çıktığı ilk maçta Kazak rakibini yendi. İkinci maçta Rus rakibine tuş olarak yenilen Gişi, şampiyonayı madalyasız tamamladı.

46 kiloda Batuhan Bozkurt, ilk maçında Azeri rakibine yenildi. Azerbaycanlı sporcu finale çıktığı için repesaj hakkı elde eden Bozkurt, üçüncülük için çıktığı ilk karşılaşmada ABD'li rakibine yenilerek madalya şansını kaybetti.

76 kiloda Ferdi Yavuz, ilk maçında İranlı rakibine yenilerek elendi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler