Türk genci karakola bir adım kala öldü

Hürriyet Haber
08.09.2014 - 15:39 | Son Güncelleme:

Almanya'nın Mannheim kentinde bir Türk gencinin polis karakolu kapısında öldürülmesinin yankıları sürüyor. Emniyet müdürü polisi savundu.

Perşembe gecesi Mannheim'da Türk işyerlerinin yoğun olduğu H4 polis karakolu önünde öldürülen Mustafa A. olayı emniyete sert eleştirelere yol açtı. Mannheim Emniyet müdürü Thomas Köber, polisin tutumunu savundu. Perşembe gecesi yaşanan olayda 22 yaşındaki Mustafa A. hayatını kurtarmak için polis karakoluna koşmuş, ancak karakolun kapısı önünde bıçaklanarak öldürülmüştü. Olay polis karakolu önünde polisin gözü önünde nasıl cinayet işlenir tartışmasına yol açtı.

TEK POLİS
Mannheim Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada özetle şu bilgiler verildi: Olay gecesi karakolda normal olarak 11 polisin bulunması gerekiyordu. Hastalık raporu ve izinlerden dolayı 7 polis olay gecesi karakolda görevliydi. Bunlardan altısı bir başka kavga olayına gitti ve karakolda tek polis memuru kaldı. Karakolun önünde kavgayı gören polis memuru pencereden atlayıp müdahale etti. Copla kavgayı ayırmaya çalıştı. Başaramayınca takviye polis ekibi çağırmak için tekrar odasına döndü. Tam o sırada 22 yaşındaki Mustafa A. bıçaklandı. 44 yaşındaki babası ağır yaralandı. 5 dakika sonra takviye polis ekibi geldi. Ancak Mustafa A. kurtarılamadı.

ÇOK CESUR
Mannheim Emniyet Müdürü Thomas Köber, eleştirilere karşı polisin tavrını savundu ve tek polis memurunun davranışını cesurluk olarak niteledi. Köber, Murat A.'yı bıçaklayan zanlının yakalandığını ve öteki üç zanlının soruşturmasının devam ettiğini belirtti.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı