Türk gemici Bayram Arslan'ın cesedine ulaşıldı

Hürriyet Haber
26.01.2015 - 13:48 | Son Güncelleme:

İtalya'nın Ravenna limanı açıklarında 28 Aralık'ta Belize bandıralı gemiyle çarpıştıktan sonra batan Türk yük gemisinin kayıp üç personelinden Bayram Arslan'ın cesedi bulundu.

"Gökbel" adlı geminin battığı yerin 100 kilometre güneyindeki Pesaro kenti kıyılarına vuran bir cesedin, Türk kargo gemisinin kayıp üç mürettebatından biri olan 55 yaşındaki Bayram Arslan'a ait olduğu öğrenildi. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Arslan'ın kıyıya vuran cansız bedenini dün sabah saatlerinde bölgeden geçen bir bisikletçi fark etti ve güvenlik güçlerine haber verdi. Cesedin üzerinden çıkan kimlikten bu kişinin Bayram Arslan olduğu anlaşıldı.
Savcılık denetiminde nihai ölüm raporunun yazılacağı, kesin teşhis için Arslan'ın ailesinin İtalya'ya gitmesi ya da DNA örneği göndermesi gerektiği belirtildi.

2 KİŞİDEN HABER YOK

Bu arada, dört gün önce denizden cesedi çıkarılan gemi personelinin bir diğer üyesi Zeynel Üstün'ün ailesinin teşhis için yarın Ravenna'da olacağı öğrenildi. Türkiye'nin Milano Başkonsolosluğu'nun, her iki gemicinin bulunmasının ardından gerek adli tıp gerekse diğer cenaze işlemleriyle yakından ilgilendiği kaydedildi. İtalya'nın Ravenna limanı açıklarında 28 Aralık 2014'te meydana gelen kazada Belize bandıralı "Lady Aziza" isimli gemiyle çarpıştıktan sonra batan Ö. Çetinkaya Denizciliğe ait "Gökbel" isimli Türk yük gemisinde bulunan 11 kişiden beşi kurtulmuştu. İlk günlerde kazada iki kişinin öldüğü açıklanmıştı. Üstün ve Arslan'ın cesetlerine ulaşılmasıyla bu sayı dörde çıktı. Kayıp gemi personelinden Melih Erek ve Yiğit Küçükbıyık'tan ise henüz haber yok.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı