GeriBasketbol Türk gecesi yapıldı ama bir eksik vardı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk gecesi yapıldı ama bir eksik vardı

Türk gecesi yapıldı ama bir eksik vardı
refid:16808906 ilişkili resim dosyası

NBA takımları ‘etnik’ pazarlamaya yöneldi. Los Angeles Clippers - Phoenix Suns maçında düzenlenen Türk gecesinde baklava ikram edildi, ponpon kızların yerini folklor ekibi aldı. Ancak bir eksik vardı... Bu gece, Hidayet Türkoğlu için yapıldı ama organizasyon yapılmadan 1 hafta önce Hidayet, eski takımı Orlando Magic'e transfer olmuştu.

Amerikan basketbol ligi NBA, takımları kış aylarında istediği seyirci sayısına ulaşmakta zorlanınca, çareyi etnik geceler düzenlemekte buldu. Bu geceler kapsamında, en son Los Angeles Clippers - Phoenix Suns maçında bir Türk gecesi düzenlendi. Türk organizatörlerin düzenlediği geceye dolma, baklava ve çekirdek paketleri damga vurdu. Ponpon kızlar yerine, devre aralarında sahneyi folklor ekibi devraldı.

TÜRK GECESİ OLDU AMA MAÇTA TÜRK YOK

Maçın biletleri satışa çıkartıldığında, Hidayet Türkoğlu halen Suns’ın oyuncusuydu. Hido’nun Orlando Magic’e transfer olmasına ve sahada Türk oyuncu bulunmamasına rağmen tribünler kırmızı-beyaz renklerle donandı.

İSRAİL GECELERİ DE POPÜLER

NBA’deki Türk gecelerini organize eden Salih Eroğlu, bu işe Güney California Üniversitesi’nde okuduğu 2003 yılında Türk Öğrenci Konseyi başkanıyken giriştiğini söyledi. Eroğlu, “Bu fikir ilk aklıma geldiğinde amacım 50 bilet satabilmekti. Şimdi ise Türk gecelerinde, Türk’lere binlerce bilet satıyoruz” dedi. Wall Street Journal gazetesi ise NBA’de artık koltukları doldurmanın en kesin yolunun bu tip geceler olduğunu, özellikle yabancı oyuncusu olan takımların her fırsatta etnik geceler düzenlediğini yazdı. Gazete özellikle İsrail ve Türk gecelerinin popüler olduğunu, Hırvat ve Sırp oyuncuların takımlarının da benzer organizasyonlara ev sahipliği yaptığını kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle