« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk futbolunda bir ilk gerçekleşti

Grup 38 Taraftar Derneği Emniyet Müdürlüğüne bir dilekçe vererek, Kayseri Erciyesspor'un Ordu deplasmanında yapacağı seyahatte kendileriyle birlikte aynı otobüste bulunmak üzere polis memuru istediler.

KAYSERİ / DHA
SON GÜNCELLEME

Dernek basın Sözcüsü Mehmet İncialan, son günlerde tavan yapan tribün terörü olarak adlandırılan ve spordaki her kesimin payı bulunan olaylar nedeniyle Grup 38 Taraftar Derneği, sezonun 2. yarısından itibaren çok farklı bir yol izlemek için harekete geçtiğini, o nedenle ilk olarak Orduspor maçına gidecekleri otobüste, Kayseri Emniyet Müdürlüğünce görevlendirilecek bir polis memurunun da yer almasını istediklerini belirterek, şöyle konuştu:

"İlki deplasmanda oynayacağımız Orduspor-Erciyesspor maçı olmak üzere gideceğimiz tüm deplasmanlara otobüslerimizde birlikte eşlik edecek emniyet teşkilatından görevli polis memuru talebinde bulunduk. Bugün Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne dilekçe ile yaptığımız başvuruda gerek seyirci olarak ve gerek görevli olarak Ordu'ya gitmek isteyen veya görevlendirilen polis memurlarının derneğimiz tarafından kaldırılacak otobüslerde yer almasını istedik. Şimdiye kadar hiçbir deplasman taraftarının böyle bir talebi olmamıştır. Sporda şiddet yasasının mecliste görüşülmek üzere beklendiği şu günlerde biz bu olayların yasalarla değil davranışlarla önleneceğine ve her kesimin kendine çeki düzen vermesi gerektiğine inanıyoruz. Biz bir spor müsabakasına gittiğimizin bilincinde olarak ülkemizi tanıma, yeni arkadaşlıklar kurma ve takım sevgisi aşılamanın peşindeyiz. Gerçek taraftarlığın bu olduğuna inanıyor ve bütün taraftarları aynı uygulamayı yapmaya davet ediyoruz."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz