« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Türk futboluna karşı bir misyonumuz var"

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu maçıyla ilgili olarak, “Türk futbolunun Avrupa'daki sıralamasını yükseltecek sonuçlar almak istiyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ersun Yanal, yarın İskoçya'nın Saint Johnstone takımıyla karşılaşacakları Atatürk Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında, 37 yıl aradan sonra Avrupa kupalarında yarışacakları için çok heyecanlı olduklarını belirterek, bundan sonra Eskişehirspor'un her dönem Avrupa'da olmak ve seyircisiyle Avrupa kulvarında koşmak isteyeceğini kaydetti.

Saint Johnstone'un İskoçya liginin köklü takımlarından biri olduğunu ifade eden Yanal, şöyle devam etti:
“Onları en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. Bundan sonraki dönemler de kolay olmayacaktır. Güçlü rakiplerin olduğu bir seri bizi bekleyecek. Diğer taraftan Türk futboluna karşı bir misyonumuz var. Türk futbolu Avrupa'da 11. sırada. Alacağımız puanlarla ülke futboluna kazandıracağımız sürekliliği de düşünüyoruz. Türk futbolunun Avrupa'daki sıralamasını yükseltecek sonuçlar almak istiyoruz.”

Yanal, takım kaptanı Sezgin'in sakatlık geçirdiğini ifade ederek, “Sezgin büyük bir kayıp ama diğer oyuncularımız da onun boşluğunu dolduracaktır. Kendisi 4 ay sahalardan uzak kalacak. Değerli ve kaliteli oyuncularımızla ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Eskişehirsporlu futbolculardan Dede ise kırmızı-siyahlı formayla UEFA kupalarında mücadele etmenin kendisi için büyük bir onur olduğunu dile getirdi.
Dede, Saint Johnstone maçında gol yemeden galip gelmeye çalışacaklarını dile getirerek, taraftarın bu maçta kendilerini yalnız bırakmayacağına inandığını kaydetti.

"Maçın en iyi şekilde geçmesini diliyoruz"

Saint Johnstone teknik direktörü Steve Lomas da Eskişehirspor'un güçlü bir kadroya sahip olduğunu belirterek, “Favori bir takıma karşı mücadele edeceğiz. Rakip favori ama İskoçya'da, defalarca karşı takımın favori olduğu maçlarda ne yapabileceğimizi gösterdik. Bu maçta da bunu başaracağız. Yarınki maçın en iyi şekilde geçmesini diliyoruz” diye konuştu.

Toplantının ardından Saint Johnstone takımı Atatürk Stadı'nda antrenman yaptı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler