GeriFutbol Türk futbolu teknik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk futbolu teknik

Türk futbolu teknik
refid:8986329 ilişkili resim dosyası

Zinedine Zidane, "Türk futbolunu yakından takip ediyorum. Başarılı futbolcularınız var. Türk takımlarından önde olanlar Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş" dedi.

FRANSIZLARIN dünyaca ünlü futbolcusu Zinedine Zidane, Türkiye’deki futbolu teknik bulduğunu belirtti. Zidane, Kırklareli’nin Babaeski ilçesine bağlı Yeniköy’deki Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın desteği ile köylerde sağlıklı süt üretiminde örnek uygulama olması amacıyla Merkezi Sağım ve Yem Ünitesi’nden oluşan Köy Sağlıklı Süt Üretim Tesisi’nin açılışına katıldı.

Zidane, Türk futbolunun gün geçtikçe geliştiğini söylerken, "Türk futbolunu yakından takip ediyorum. Başarılı futbolcularınız var. Türk takımlarından önde olanlar F.Bahçe, G.Saray ve Beşiktaş. Bu takımlar Avrupa ve dünyada isim yapmışlar, teknik futbolculara sahipler" dedi. Futbolda şiddet konusunda ise Zidane, "Futbolda şiddeti hiçbir zaman onaylamıyorum. İyi bir şey değil. Her zaman centilmenlik ölçüsünde futbol oynanmalıdır" diye konuştu. Bu arada Zidane, bugün saat 11.00’de başlayacak olan MEB-Danone Küçükler Türkiye Birinciliği’nin final maçını İnönü Stadı’nda izleyecek.

FORMA VERDİ

Fenerbahçe eski asbaşkanı Hakan Bilal Kutlualp, Zidane’a 10 numaralı Fenerbahçe forması hediye etti. Bu arada Fransız yıldız Kırklareli’nde minik futbolcularla maç yaptı, gönülleri fethetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle